15. 4. 2011 Oliver Sálus

Už se těším na další sezonu, hlasí Lukáš Luňák

P r a h a - Jsou to necelé tři týdny, co skončil premiérový ročník v dresu Sparty pro talentovaného útočníka Lukáše Luňáka. Svou hrou na sebe upozornil jak trenéry Holešovických, tak rovněž celou hokejovou věřejnost. Společně s Tomášem Karpovem dostávali na ledě hodně prostoru, což také přineslo kýžené ovoce. Počítá se s ním do letní přípravy a na následující sezonu už se těší.

Pro celou Spartu skončila minulý týden jedna z nejčernějších sezon její historie. Pro Lukáše Luňáka to byl premiérový ročník v rudém dresu. Jak jej hodnotí? „Je to těžké. Celá ta sezona byla opravdu hrozná. Jediné pozitivum snad vidím v tom, že kdyby Sparta hrála celý rok dobře, asi bych vůbec nedostal šanci,“ ví talentovaný útočník. „Mrzí mě, jak se celá sezona vyvíjela. Je paradoxní, že právě díky neúspěchu týmu jsem dostal příležitost v áčku už letos,“ svěřil se Luňák. „Teď se těším na další sezonu, která bude určitě o mnoho lepší,“ dodal.

Spartě se nedařilo už zezačátku ligového ročníku. Čím to ale bylo? „Na začátku jsme se nechytli a nabrali velkou ztrátu. Zranil se Ondra Kratěna, pak i několikrát Yorick. Těžko říct, určitě nejde vypíchnout jedna věc, pak se to začalo sypat jako domino,“ sklesle hledal důvody neúspěchu. Změna trenéra měla být jakýmsi impulsem pro celé mužstvo, kýžené zlepšení se však nedostavilo. „Na začátku sezony jsem působil na Kladně, takže nemohu posoudit, zda se hra Sparty po výměně trenéra alespoň trochu zlepšila,“ konstatoval mladý forvard. Trenér Miloslav Hořava začal dávat prostor mladým hráčům, kteří měli šanci se ukázat v co nejlepším světle, nabrat zkušenosti a hokejově vyrůst. „Pana Hořavy si velmi vážím, je to skvělý trenér a taky výborný člověk. Jsem mu maximálně vděčný, že mi dal šanci,“ pochvaloval si vzájemnou spolupráci rychlonohý útočník.

A v jakém světle se ukázal Lukáš Luňák? V tom nejlepším – se svým kolegou Tomášem Karpovem vytvořili nerozlučnou dvojici, na led chodili pravidelně, a stejně tak zaměstnávali obranu svých soupeřů. Leč znechucen spodní příčkou v tabulce, může být Lukáš Luňák na právě skončený ročník z osobního pohledu pyšný. Propracoval se do sestavy A-týmu Sparty, v rudém dresu si připsal 12 kanadských bodů za 7 branek a pět asistencí.

Kádr Sparty zaznamenal již týden po skončení sezony několik výrazných změn v podobě odchodů. „O změnách v týmu jsme se vlastně s nikým nebavili. Jediné, co od pana Sykory vím, že druhého května začíná letní příprava, a že jsem pozvaný,“ s úsměvem podotýká. Nabízí se otázka, jakou má hráč motivaci do dalšího ročníku. „Mým velkým cílem je prosadit se ještě výrazněji. Přál bych si, abych se dostával častěji na led a vytěžil ze svého ice-timu maximum kanadských bodů, a byl tak Spartě co nejvíc nápomocný,“ doufá Lukáš Luňák. „Rozhodně je o co hrát,“ dodává s úsměvem.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Forman: Ve Spartě chci zůstat dlouho

Permanentky na novou sezonu v prodeji!

Sparta na Spengleru: tituly i hvězdné posily

O místo v extralize se musí bojovat