3. 4. 2010 Oliver Sálus

Už se těším na další sezonu, hlásí pozitivně naladěný Látal

P r a h a - Ve sparťanském mužstvu je mladičký forvard Martin Látal považován za jednu z největších nadějí do budoucna. V letošní sezoně, která týmu skončila po čtvrtfinále, nastoupil v základní části k pětačtyřiceti zápasům, v play-off jich přidal dalších sedm. Na rozlučce se sezónou rozdával kromě autogramů také úsměvy, už se moc těší na další sezonu v dresu Sparty.

Mladý útočník s širokým úsměvem a číslem 88 na zádech dostal od dvojice trenérů Volek, Holaň velikou šanci. Letos chyběl pouze v sedmi zápasech základní části. Kromě pětačtyřiceti startů si tedy připsal dvě branky a sedm nahrávek. Základní část hodnotí dvaadvacetiletý hokejista pozitivně. „Ze začátku to nebylo úplně ono, ale s příchodem nových trenérů se všechno o dost zvedlo.“ Dobrou sezonu však zkazilo play-off: „Sezona nebyla vůbec špatná, až na to play-off. Tam nám chybělo hokejové štěstíčko a hlavně góly. Je to škoda,“ smutnil.

„Za pár týdnů už zase trénuju…“

Většinu hráčů naplňuje po skončení zápasového tempa smutek a prázdnota. Jak hokejisté, tak fanoušci si na několik týdnů či měsíců musí najít jinou zálibu. „Dostaneme asi měsíc volna, budu chvíli v Čechách, přemýšlel jsem o nějaké malé dovolené. Láká mě Anglie nebo Paříž. Po dvou týdnech už začnu sám trénovat, abych byl připravený na další sezonu,“ má jasno talentovaný forvard.

„Máme nejlepší fanoušky!“

Martin Látal

Do Sparty přišel před sezonou 2008/09 ze zámořského klubu Prince Edward Island Rocket (soutěž QMJHL). Ještě před tím vystřídal mnoho klubů, oblékl mnoho dresů a zažil nespočet fandících diváků, nic se však prý nevyrovná kotli na Spartě. „Naši fanoušci jsou nejlepší, hrál jsem v několika týmech, ale takovou atmosféru, jako je na Spartě, jsem ještě nikde nezažil. V play-off fandili maximálně, patří jim veliký dík,“ pochválil fanoušky.

Martin Látal se těší nejen na soukromou přípravu, ale také na tu týmovou letní přípravu, potažmo na celou následující sezonu. „Příprava nám začíná asi za měsíc. Na další sezonu se samozřejmě těším, i když nevíme, jestli tady ve Spartě vůbec budeme. Poslední sezony to nebylo ono, tak nevím, jestli se bude něco dělat s týmem, ale jestli budu tady, tak budu moc rád a udělám pro tým maximum,“ věří útočník. Martin Látal si rozlučku se sezonou užil po svém. Po boku dalších mladíků Kafky a Karpova rozdával podpisy, úsměvy, fotil se s fanynkami… V následující sezoně bude pravděpodobně pravidelně nastupovat. Držme mu palce, ať mu „to tam padá“ celý příští hokejový rok!

×
Dnes v 17:30 | Muži
Madeta Motor České Budějovice
HC Sparta Praha
×
Dnes v 12:00 | Dor.
VSK Technika Brno
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta zavítá po letech do Českých Budějovic

​Sparťani blízko rekordu, darovali krev i plazmu

O účast na MS U20 zabojují tři sparťané

Horák: Gesto fair play? Klobouk dolů