24. 10. 2011 Marcela Volfová

Uzdravený Jánský: Musíme dnešní utkání dostat z hlavy a příští zápas vyhrát

Od začátku sezony se nepodařilo dát gól v normální hrací době ve dvou utkáních. V obou zápasech figurovala Sparta a to v rozmezí pěti dní. Po úterní prohře na Slavii se Holešovičtí nedokázali gólově prosadit v nedělním utkání proti Kladnu, kde po více jak měsíci nastoupil uzdravený Peter Jánský. „Na zápas jsem se těšil, škoda že to nevyšlo,“ prohlásil po utkání.

Jánský v nové sezoně odehrál pouze jeden zápas. V úvodním utkání nového ročníku se představil právě proti Kladnu. Poté se ozvala zraněná záda a posila z Litvínova musela vynechat dvanáct utkání. Jánský se tak poprvé představil sparťanským fanouškům až v nedělním duelu proti Kladnu. „Moc jsem se těšil, chyběl jsem měsíc a půl,“ uvedl Jánský. Sparta si v utkání vytvořila, stejně jako soupeř, několik šancí, ale puk za Cháberova záda dostat nedokázala. „Dnes nám to moc nebruslilo. Sice jsme měli šance i přesilovky, ale nedokázali jsme dát gól. Utkání nedopadlo úplně nejhůř, ale mohli jsme vyhrát,“ prohlásil smutně Jánský.

Peter Jánský

Místo branek ale byly v utkání hodně vidět emoce. Diváky zvedlo ze sedadel několik potyček i tvrdých zákroků. „Za stavu 0:0 se to vždycky vyhrotí, ale jinak byl vyrovnaný zápas,“ uvedl šestadvacetiletý útočník, který se sám stal obětí jednoho z tvrdých zákroků kladenských beků. Bezbrankový stav v normální hrací době dovedl utkání do prodloužení, ve kterém se gólově prosadilo Kladno, když se 14 vteřin před koncem trefil Marek Hovorka. „Chtěli jsme to dotáhnout na nájezdy, ale nevyšlo to. Je to škoda, měli jsme to hezky rozehrané. Dostat gól takhle před koncem, to se nám stalo už podruhé. Prostě smůla,“ pokrčil rameny Jánský.

Ve středu čeká Spartu dohrávka 1. kola, ve které se podruhé během týdne utká s Plzní. Podle Jánského je potřeba zapomenou na nepovedené utkání s Kladnem a plně se soustředit na další zápas. „Prostě to nevyšlo. Musíme dnešní utkání dostat z hlavy a příští zápas vyhrát,“ uvedl na závěr.

Barbora Snopková Haberová: Chceme plnou O2 arenu

Šampionem BILLA Cupu je Třinec, sparťané jsou třetí!

Rousek: Za žádnou cenu se nesmíme vzdávat

SOC - SPA 4:3 - Těsná porážka po dramatu