28. 4. 2023 HC Sparta

Úzké partnerství Sparty a Sokolova končí

Sparta od nové sezony 2023/2024 mění partnerský klub v Chance lize, kterým byl v posledních třech ročnících Baník Sokolov. "Kluby půjdou spíše regionální cestou, nebo budou spolupracovat s nejbližším klubem. Sparta tak obnoví úzké partnerství s Litoměřicemi," vysvětluje změnu sportovní ředitel Petr Ton.

Za úspěšné tříleté spolupráce se v Sokolově představilo celkem 23 kmenových sparťanů, včetně Davida Vitoucha, Ostapa Safina, Jakuba Konečného, Daniela Přibyla nebo čerstvých juniorských šampionů Petra Hausera a Ondřeje Hrabíka.

„Určitě jsme za spolupráci rádi. Rok jsme v Sokolově měli Tomáše Hamaru, dva roky poté Martina Štrbu. V poslední sezoně se nám spolupráce úplně neosvědčila, ale především kvůli tomu, že Sparta byla nejprve v krizi, měla velké množství zraněných, nemohla dodat hráče ze střední generace a poté měl problémy i Sokolov. Pro mladé hráče je vždy lepší, když se nehraje o sestup. Ten přechod do dospělého hokeje není jednoduchý,“ vysvětluje Petr Ton.

SPARŤANÉ V SOKOLOVĚ OD SEZONY 2020/2021

Brankáři: Oldřich Cichoň (59 zápasů), Jakub Neužil (12), Jakub Krbeček (0). Obránci: Tomáš Tomek (39), Daniel Poizl (22), Jakub Jeřábek (22), Michael Krutil (22), Tomáš Kulhánek (11), Jan Klodner (10), Martin Jandus (3), Marek Chvátal (1). Útočníci: Petr Hašek (68), Patrik Prymula (42), Tomáš Jandus (39), Petr Hauser (35), Vojtěch Kropáček (33), Tomáš Šmerha (29), Jakub Konečný (23), Daniel Přibyl (23), David Vitouch (6), Ostap Safin (5), Ondřej Hrabík (5), Josef Slavíček (1)

Sportovní ředitel Sparty si zároveň uvědomuje, jak byly sokolovské zkušenosti pro mladé sparťany důležité: „Spolupráce byla výborná, taktéž komunikace. Hráči měli veškerý servis, zázemí a zlepšovali se. Velkou roli v tom hrál před svým odchodem do Karlových Varů i Vojtěch Šik. Je na místě poděkovat za spolupráci, a i nadále zůstávají mezi kluby dobré vztahy.“

Vazby se tak nepřetrhají, přestože novým hlavním partnerským klubem budou Litoměřice. „Domluvili jsme se se sokolovský generálním manažerem Davidem Soukupem, že případně můžeme spolupracovat i dále, protože ne všichni hráči budou hrát v Litoměřicích a my víme, že v Sokolově měli hráči dobré podmínky. Bude tedy záležet na klubech, na postech, jaké budou týmy potřebovat a formě spolupráce,“ nastínil rozšířenou spolupráci Ton.

Za tři roky spolupráce odehrála více než dvacítka kmenových sparťanů celkem 510 zápasů s bilancí 57 gólů a 118 asistencí.

Baníku za úspěšné tříleté partnerství děkujeme!

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!