5. 6. 2009 Redakce

V Berouně řádil střelec Hromas

Odchovanec berounského hokejového klubu Karel Hromas zařídil čtyřmi brankami těsné vítězství Sparty ve fotbalovém utkání nad Berounem 4:3. Pro oba celky byl čtvrteční fotbalový duel zpestřením právě probíhající ostré letní kondiční přípravy na příští sezónu a zápas to byl opravdu povedený.

SPARTA vs. BEROUN
Kapitán Sparty David Výborný (vlevo) v souboji s výkonným ředitelem Berouna Filipem Vaněčkem.
Velmi slušná divácká kulisa tvořená příznivci Sparty i Berouna mohla vidět zajímavý fotbal s mnoha šancemi. Tu první si sice vytvořili Medvědi, konkrétně Martin Kupec, ale přestřelil, a tak se na druhé straně trochu se štěstím prosadil Karel Hromas. Sparta pak trochu převzala iniciativu a hrozila především z rychlých brejků. A v polovině první půle se tak znovu prosadil po chybném vyběhnutí Davida Volka v brance Medvědů Karel Hromas.

Na druhé straně pak vyzkoušel pozornost Chábery nyní už výkonný ředitel Medvědů Filip Vaněček a v závěru poločasu David Švagrovský trefil jen tyčku sparťanské branky. A tak se povtrdilo otřepané nedáš - dostaneš. Spartu poslal z protiútoku do tříbrankového vedení opět Hromas.

Prohlédněte si FOTOGALERII

Když tentýž hráč přidal hned v úvodu druhé půle do čtyřbrankového vedení, zdálo se, že Medvědi utrpí velký debakl. Jenže berounští hráči se nevzdali a i díky vlastnímu gólu svého bývalého hráče a nyní kustoda Sparty Josefa Tomy a dvěma brankám Lukáše Rybeckého snížili na konečných 3:4. Utkání určitě splnilo očekávání obou stran, zpestřilo letní přípravu.

Jaromír Látal: Hromas bude útočit na krále střelců

Fotbalovému utkání Sparty a Berouna přihlížel i Jaromír Látal. Muž, v jehož kompetencích je právě fungování partnerské spolupráce obou klubů. Látala zaujalo převedším střelecké představení Karla Hromase. "Jestli mu to tak půjde i na ledě, bude v příští sezoně určitě favoritem na nejlepšího střelce celé extraligy," pousmál se manažer pro sportovní rozvoj Sparty a zároveň sportovní ředitel Berouna.

Celé utkání mělo velmi dobrou úroveň. "Bylo k vidění i několik hezkých akcí. Hráči ukázali, že jim nejsou ani jiné sporty rozhodně cizí a na obou stranách bychom našli velmi dobré fotbalisty. Příjemně mě překvapilo, kolik do Berouna dorazilo příznivců Sparty. Měli na sobě dresy a během utkání hráče i podporovali povzbuzováním. Doufám, že podobný zájem se nám podaří vzbudit i v berounských fanoušcích a na příští akci jich také přijde více," řekl Jaromír Látal.

HC Berounští Medvědi - HC Sparta Praha 3:4 (0:3)
Branky: Rybecký 2, Toma vl. - Hromas 4.
Sestava Sparty: Chábera - Hudec, Hrdel, Toma, Mrázek - Cunik, Výborný, Gulaši, Langhammer - Hromas, Mrňa. Střídali: Vošmik, Luňák, Novotný.