14. 2. 2008 Tomáš Kubánek

V Brně je fajn, ale Sparta je Sparta, libuje si Vondráček

Ve chvíli, kdy Roman Vondráček vstřelil na začátku třetí třetiny úvodní gól Sparty, měly jich Karlovy Vary na kontě již tři. Přesto byl velmi důležitý, protože vlel Pražanům do myslí vizi, že se zápasem ještě něco dělat půjde. A opravdu! Nesložení zbraní se domácím vyplatilo, přidali další dvě trefy a vybojovali tak alespoň bod.
"Po těch úvodních dvou třetinách je to určitě zisk. Sice jsme začali docela dobře, dostali se do tlaku, vytvořili si několik šancí a pomýšleli navíc. Jenže pak už to nebylo ono. Nakonec jsme rádi i za ten bod," hodnotí v kostce výsledek středečního duelu.

Roman Vondráček už zmínil první část utkání, počáteční čtyřicetiminutovku, v jejimž průběhu hostující Karlovy Vary nejprve otevřely ve 12. minutě skóre, a poté se trefily ještě dvakrát. "Nepromněnili jsme zezačátku šance. Naopak Varům se to povedlo. Poté se hra rozkouskovala a soupeř přidal další góly."

Sparťané si nevěděli s kvalitní hrází Západočechů ve středním pásmu rady a vypadalo to, že jejich snaha vyzní naprázdno, utopí se ve zmaru. Jenže ve třetí dvacetiminutovce domácí pořádně sešlápli plyn a neustávali v dobývání Mensátorovy svatyně. A odměna se dostavila. "Řekli jsme si, že už nemáme co ztratit, a vstřelili jsme kontaktní gól. Psychicky nás to nakoplo a už to bylo o nečem jiném," těší jej zlepšení po druhé přestávce.

A byla to právě trefa mladého forvarda, která Pražany nabudila k honbě za vyrovnáním. "Měl jsem radost, ale ne nějakou přehnanou. Stav 1:3 ještě nic neznamená. Lubo Vaic podržel puk, krásně počkal, až si najedu mezi kruhy a přihrál mi žabičkou. Já si puk zpracoval a vystřelil nahoru, ani jsem nějak nemířil," popisuje první gól Sparty.

V dalších minutách rudý tým napodobil svého soupeře z předchozích dějství a stav vyrovnal na 3:3. A tak i čtvrté střetnutí s Energií dospělo do prodloužení. Tentokrát však už diváci nájezdy neviděli, rozhodlo se dříve. V nervozní chvíli se ve zmatečné situaci nejlépe zorientovali Karlovarští a Kumstátem urvali druhý bod. "Není to nic jednoduchého, když hrajeme v prodloužení oslabení. Těžko říct, jestli ty vzájemné kontakty v obranném pásmu byly fauly, nebo ne. Každopádně rozhodčí nikoho nevyloučil. Vary poté daly gól do prázdné brány, s tím už nešlo nic dělat."

Kromě vrcholících bojů před play-off ve Spartě zažívá Roman Vondráček ještě vypjatý finiš 1. ligy v dresu Komety Brno. "V Brně jsem na hostování, a také, když je potřeba, střídavě nastupuju za Spartu. V 1. lize teď bude týden pauza, tak jsem rád, když mě Sparta využije. Oba kluby mají nejvyšší ambice a soupeři se na ně chtějí vytáhnout a vyhecují se. Rozdíl je trochu v zázemí kabiny. Na Kometě mají sice velmi dobré, ale tady je to luxus," pochvaluje si třiadvacetiletý útočník.

×
Dnes v 17:00 | Muži
Mountfield HK
HC Sparta Praha
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Sparta Praha
Mountfield HK
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta míří do Hradce, přiveze další výhru?

Leo Gudas: Radka bych ve Spartě viděl rád

Němeček: Gól bych vyměnil za výhru

Mistři 2007 - II. díl: Co dělají šampioni?