19. 3. 2014 Daniel Ryl

V Ostravě budou pod tlakem oni, věří Hrbas

Úvodní domácí zápasy čtvrtfinále jsou minulostí a do Ostravy se oba týmy přesunou za nerozhodného stavu. Druhé utkání na holešovickém ledě skončilo fotbalovým výsledkem a nulou na kontě vstřelených branek domácích. Obránce MAREK HRBAS ovšem nemá obavy: "Když budeme hrát pořád stejně, začne to tam padat."

Vše už se schylovalo k prodloužení, když 46 vteřin před koncem rozesmutnil holešovickou halu Petr Kolouch. "Nevím, jestli si to vítězství zasloužili, ale byli šťastnějším týmem," mrzelo po utkání Hrbase. Ačkoliv Sparta padla, její obránce svůj tým chválil. "Nemáme se, za co stydět. Tohle je play off, kde zápasy končí o jednu branku. Šancí jsme měli hodně a když v tom budeme pokračovat, začne to tam padat," zadoufal po utkání.

Marek Hrbas

Po třech brankách z úvodního zápasu se Pražané tentokrát neprosadili ani jednou. "Všechny zápasy play off budou urputné v obraně. Měli jsme dnes blbej den, ale herně se nemusíme stydět. Musíme se tlačit do šancí a bude to tam padat," motivoval Hrbas. Z první porážky si ale hlavu neláme. "Čekali jsme, že to neskončí po čtyřech zápasech. Když budeme hrát stejně, tak se o nás nebojím." O víkendu se na svém ledě představí Vítkovice a mladý obránce Sparty v tom vidí výhodu. "Budou pod tlakem domácích fanoušků. My se na ty zápasy těšíme, máme hlavy nahoře."

Nad největší zbraní Vítkovic ve středečním duelu na malý moment zadumal, ale nakonec ji s úsměvem našel. "Asi brankář no. Na obou stranách se hrálo dobře od obrany, akorát oni dali ten jeden gól. To byl jediný rozdíl, protože oba týmy hrály dobře," chválil obě mužstva Hrbas.

Jedenadvacetiletý bek Sparty má v posledních dnech o zátěž postaráno. Zatímco v pondělí a v úterý bojoval v dresu sparťanské juniorky, ve středu už se pral ve čtvrtfinále extraligy. "Dozvěděl jsem se to odpoledne po příjezdu na sraz," přiznal Marek Hrbas. Velký skok mu problémy nedělal. "V úterý jsem se cítil dobře, stejně jako ve zbylých dnech, kdy jsem hrál, bylo to dobrý. Člověk se navíc v takovém zápase vyhecuje. Ještě, když dostane příležitost v A-týmu."

Narozdíl od svých spoluhráčů z prvního týmu Sparty neměl tak dlouhou přestávku. Na holešovickém celku se ovšem pauza příliš nepodepsala. "Vítkovice byly díky předkolu v zápasovém tempu a věděli jsme, že na nás vlétnou," připustil po utkání Hrbas. "Včerejší první dvě třetiny kluci zvládli, v té třetí už pustili Vítkovice do šancí, ale s tou pauzou jsme se popasovali dobře."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kdo s koho! Bitva o finále vyvrcholí v Praze

Forman: Věříme si, ale zůstáváme pokorní

LIB - SPA 2:3p - Prodlužujeme semifinále!

Horák: Náročný duel, nezabalili jsme to!