25. 4. 2022 Petr Pavlík

V Třinci budeme bojovat o třetí výhru!

Třaskavé finále se stěhuje zpátky do Třince, kde už v úterý 26. dubna od 17:00 hodin napíše pátý díl! Dle historie zlomové utkání může náš tým výrazně přiblížit mistrovskému titulu, k čemuž bude potřebovat i vaši podporu. Utkání můžete sledovat v přímém přenosu na stanici ČT Sport či O2 TV Sport, ale sledovat ho můžete také přímo v Třinci.

Pomozte nám i v Třinci!

Domácí zápas je sice vyprodaný, ale finále stále můžete vidět! Vyrazte se Sparta Hockey Supporters na výjezd do Třince, v autobuse zbývají poslední místa! Celý tým vás bude v zaplněné třinecké aréně potřebovat k vítězství, které nás může přiblížit vysněnému cíli.

>>>INFORMACE O VÝJEZDU DO TŘINCE NA 5. FINÁLE<<<

Týmové výkony, skvělý Hudáček i řádící čivava

Naše mužstvo ve čtvrtém duelu odčinilo úvodní porážku 2:3, kterou i přes dobrý výkon zavinila špatná koncovka. Ve čtvrtém utkání ji sparťané výrazně zlepšili, když zvítězili 5:2 a do třinecké bašty odjeli v dobrém rozpoložení. Náš tým sice po první třetině čtvrtého duelu prohrával, jenže v dalším průběhu utkání i díky zlepšené koncovce nastřílel pět branek a po zásluze dokráčel k výhře. Vítězný gól si připsal na své konto útočník Vladimír Sobotka, který se ve vyřazovací části trefil počtvrté.

V utkání se střelecky dařilo hned pěti různým střelcům, čtvrtou branku vsítil Jan Buchtele, sparťan s nejvíce odehranými zápasy v play off ze současného kádru. „V úterý je hlavně nesmíme pustit do tlaku v útočném pásmu, naopak my chceme být týmem, který bude mít navrch. Nejedeme k nim přestát první třetinu, chceme si prostě urvat výhru svou aktivní hrou,“ nabádá svými slovy zkušený útočník, který v průběhu sezony prodloužil se Spartou kontrakt o další dvě sezony.

“Pro nás byl důležitý nástup do druhé třetiny, kdy jsme dali dva rychlé góly a otočili nepříznivý vývoj po první třetině. Rozdíl mezi pátkem a sobotou byl v tom, že jsme proměňovali šance a dali nějaké góly. Důležité bylo, že jsme byli trpěliví, abychom zbytečně neotevírali hru, protože tohle Třinec umí,“ uvedl po skončení čtvrtého finálového utkání trenér Josef Jandač.

Sestřih čtvrtého finále proti Třinci

Znovu vyprodaná O2 arena, díky sparťani!

Sparťanští fanoušci dvakrát za sebou vyprodali domácí arénu, když na obě finále dorazilo přes 34 tisíc fanoušků! I díky tomu náš tým zejména ve druhém domácím utkání využil podpory svých příznivců v honbě za důležitou výhrou. Vzhledem k našemu triumfu je jasné, že finálová série s Třincem se do Prahy vrátí na svůj šestý zápas. Vy jako fanoušci jste tedy nezaháleli a vstupenky zmizely velkou rychlostí.

Už nyní můžeme ohlásit, že naše hráče požene v boji o titul potřetí za sebou zcela vyprodaná O2 arena. Děkujeme za podporu, sparťani!

Cesta k titulu vede přes páté utkání

Už po čtvrtém utkání je jisté, že se finálová série vrátí do Prahy, ale "rozhodnout" se může už v Třinci. V historii se pokaždé radovalo z titulu mužstvo, které za vyrovnaného stavu urvalo páté utkání a bylo krok o zlata. Oba týmy mají i vzájemnou zkušenost. V semifinále 2015 jsme za nerozhodného stavu jeli do Třince, kde jsme po smazání dvougólového manka prohráli 2:3 po nájezdech.

V Praze jsme prohráli 2:3 po základní hrací době a skončili na čtvrtém místě. V pátém utkání jsme prohráli i v letech 2005 a 2006, jenže tehdy jsme padli za stavu 3:1 na zápasy a v šestém utkání proti Slavii a Pardubicím jsme doma slavili titul.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest