6. 4. 2024 Daniel Ryl

V Třinci můžeme rozhodnout o postupu!

Tři krůčky máme za sebou, ale postup do finále je stále daleko! O postupu do bojů o mistrovský titul můžeme rozhodnout už v neděli 7. dubna od 18:00 hodin ve čtvrtém semifinále na ledě Třince, jenže třetí duel ukázal, že není radno Oceláře odepisovat.

Nejlepší série po šestnácti letech!

Na ledě Třince jsme zvládli velmi těžkou bitvu, ve které jsme dvakrát ztratili vedení a nakonec museli o triumfu rozhodnout v nastavení. Vítězství 3:2 po prodloužení stvrdil druhou využitou přesilovkou obránce Jakub Krejčík! "Jsem rád, že se nám přesilovky povedly, protože nám pomohly k vítězství. V playoff nám zatím moc nešly. Pomohli jsme si v pravý čas," řekl v rozhovoru po utkání kapitán Michal Řepík.

Třetím vítězstvím jsme navázali na playoff v roce 2007, kdy jsme od druhého semifinále proti Liberci až po třetí finále s Pardubicemi vyhráli sedmkrát! Když v neděli vyhrajeme poosmé, bude nám chybět výhra k vyrovnání rekordní šňůru z mistrovského roku 2000. Tehdy se však všechny série hrály na tři vítězné duely.

V oslabení vládneme i v playoff!

V Třinci jsme potvrdili, že oslabení jsou naše parketa! I díky skvělé defenzivní práci s jistým Jakubem Kovářem v zádech máme úspěšnost 88 %, což z nás činí nejlepší tým na oslabení. Ocelářům však kvůli dvěma našim trefám v přesilovce klesla bilance na 84,62 %.

Junioři končí bronzoví! Sezona byla perfektní, těší Netíka

Souběžně s domácími zápasy proti Třinci dohrávali semifinálovou sérii také junioři, kteří s Kometou nezvládli ani jedno domácí utkání a jejich sen o obhajobě se rozpustil po čtyřech zápasech. "Když si sezonu rozebereme jako celek, tak jsem na kluky hrdý, sezona to byla i tak perfektní," uznal v rozhovoru po utkání trenér Tomáš Netík, jehož svěřenci na Moravany nestačili 1:3 na zápasy. Aktuální sezonu tak završí ziskem bronzových medailí.

Věděli jste, že...

Semifinálová série prozatím kopíruje průběh čtvrtfinále z roku 2002, kdy jsme po dvou výhrách v Praze uspěli i ve třetím duelu v Třinci. I přes porážku ve čtvrtém duelu jsme nakonec sérii zvládli a postoupili po šesti duelech do finále, v němž jsme proti Vítkovicím brali mistrovský titul. Vloni jsme však druhé domácí utkání v prodloužení nezvládli, načež jsme po výhře v Třinci prohráli třikrát za sebou a celou sérii 2:4 na zápasy.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!