4. 1. 2006 Lucie Vítková

V dohrávce Sparta hostí Budějovice a chce naplno uspět!

Netradičně ve čtvrtek od 18:30 je v T-Mobile Areně naplánován na podvečer hokej. Sparta v dohrávce 31. kola vyzve na domácím kluzišti České Budějovice, které uzavírají v tabulce osmičku. Oba celky od sebe dělí pouhých šest bodů, pokud Sparta uspěje, bude zase blíže play off! Jihočeši Pražany nezdolali včetně přípravy již čtrnáct utkání v řadě! Navíc každý fanoušek, který si zakoupil vstupenku na sezení na zápas s Vítkovicemi, má nyní slevu 50% na vstupné pro zápas s Jihočechy! Akce probíhá v předprodeji vstupenek a v den utkání na pokladně č. 7.
O soupeři ...
Budějovice po roce znovu vybojovaly extraligovou příslušnost a v nejvyšší domácí soutěži si vedou vrtkavě. Zatímco začátek Budějovicím vyšel náramně, nyní se propadají tabulkou čím dál níže. Do osmnáctého kola měli Jihočeši jen dva přemožitele, a to obě pražská „S“. Poté se přestalo dařit úplně a po ztrátě čtyř zápasů v řadě padla na mužstvo deka. V posledních kolech tým remizoval s Litvínovem, přejel favorizovaný Liberec, ale na ledě suverénně posledního Vsetína uspěl až v prodloužení.

České Budějovice neporazily Spartu již ve třinácti soutěžních utkáních! Naposledy se jim podařilo Pražany přehrát v první čtvrtině sezóny 2002-03. Podobnou bilanci sparťané nepamatují. Proto budou chtít svou výbornou bilanci z Jihočechy ještě protáhnout.

Hráčské osobnosti v týmu soupeře:
Nejproduktivnějším forvardem je Viktor Hübl. Odchovanec chomutovského hokeje strávil většinu své kariéry ve Slavii a Litvínově, odkud v létě přišel do města rybníků. V probíhajícím ročníku si vede na výbornou, když v sedmatřiceti zápasech zaznamenal dvaadvacet bodů (9+13). Agilní útočník nastupuje na centru druhé formace mezi Sailerem a Bělohlavem. Naopak nejlépe bodujícím zadákem je Petr Gřegořek s šestnácti body. Přestože se na jihu Čech v poslední době valí na hlavy obránců jen kritika, Gřegořek se statistikou v +/- bodech zůstává v mužstvu nejlepší a jako jeden z mála je v plusu se čtyřmi body. Sedmadvacetiletý hokejista strávil většinu své kariéry v dresu Třince, nyní druhou sezónu válčí na Jihu Čech a stává se miláčkem publika.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně:
Jednoznačný průběh měl první vzájemný duel s Budějovicemi po více než roce. Pražané si před domácími příznivci brzy vytvořili dvoubrankové vedení, které vyústilo z jejich převahy v první třetině. V prostředním dějství přidali Holešovičtí další dvě trefy a vyhnali tak z branky smutného Cháberu. S Kučerou v zádech Jihočeši brzy ožili a dvěma zásahy vykřesali pro svůj tým kapičku naděje. Tu definitivně spláchl Netík a po něm rázem také Marek. Definitivní tečku za duelem udělal Stehlík, který zvyšoval na 7:2 svým druhým gólem, stejným kouskem se předvedli také Ton s Markem.

Odveta byla opačného rázu, přesto opět vyhrála Sparta, která tak zničila deset zápasů trvající neporazitelnost Jihočechů. Budvar Arenu rozjásal v první třetině Hanzal, který poslal své kamarády brzy do vedení. Pražané dlouho hledali recept k překonání vynikajícího Turka, což se jim nakonec náramně podařilo. V závěrečném dějství v rozmezí tří minut otočil skóre dvěma zásahy Ton a na konečných 3:1 pro Holešovické pečetil do prázdné branky jihočeský patriot ve službách Sparty Štrba.

O Spartě:
Po utkání s Vítkovicemi ve sparťanském táboře převládal smutek. Pražané dlouho prohrávali, ale nakonec sahali po bojovném výkonu po všech třech bodech. Jenže překážkou jim byl vynikající gólman Pinc, kterého provázelo zápasem také štěstí. Hned třikrát za jeho zády zvonily tyče, poradil si také s tutovkami Marka, Tona či Štrby. Konečný bod berou sparťané jako ztrátu, proto chtějí naplno bodovat proti Budějovicím. V zápase jim bude scházet pouze centr Kašpařík, do výstroje se zřejmě znovu oblékne také uzdravený obránce Tabaček. Jeho účast v zápase je ale nejistá.
Ve Spartě nejvíce září:
Po zranění se do velké formy rozehrává útočník Ondřej Kratěna. Osmadvacetiletý hráč vinou operace kolena vynechal prestižní turnaj v Davosu, aby se mohl pro extraligu do sestavy vrátit. A návrat si vychutnal ve velkém, ze tří branek v síti Vítkovic měl prsty ve dvou, když jednu branku vstřelil a další připravil. V bodování tak Kratěna vyšplhal na kulaté číslo dvacet a posunul se na čtvrté místo před Netíka. První letošní branku zaznamenal Jan Hanzlík. Po dobrých výkonech na Spengler Cupu se mladý obránce chytl rovněž mezi extraligovými mantinely. V produktivitě se mezi zadáky vyhoupl na třetí místo se šesti body a ve statistice +/- bodů, určujících pozitivní a negativní účast na ledě při vstřelené či obdržené branky, patří mezi zadáky Hanzlíkovi druhé místo za Černoškem.
O zápase:
Zápas začíná v holešovické T-Mobile Areně ve čtvrtek 5.1.2006 v 18:30. V předprodeji či na pokladnách haly si můžete zakoupit vstupenky v ceně 20 - 130 Kč. Taktéž lze využít prodejní síť Ticketpro či Tipsport a zakoupit vstupenky v ceně 20 - 115 Kč.

Vstupenky a předprodej

Výhodné sezónní karty!

Zakupte vstupenky přes Ticketpro online!

Seznam prodejních míst Tipsportu!

Sestavy z minulého kola:
Bříza - Ptáček, Nikolov, Vykoukal, Jan Hanzlík, Toman, Černošek, Stehlík - Chabada, Sivek, O. Kratěna - Ton, Marek, Štrba - Špaňhel, J. Straka, Netík - Dragoun, Langhammer, M. Růžička.
Turek - Posmyk, Gřegořek, Mucha, Vydarený, Kotaška, Kutlák, Jindra, Harant - M. Hudec, Brabenec, Šimánek - Bělohlav, Hübl, Sailer - Kotrla, Vak, Šimánek - Hřebejk, Krátoška, Mertl.
Vzájemná bilance zápasů
1999/2000: 1 - 1 - 2 4:0 2:2 6:1 6:7