9. 10. 2004 Lucie Vítková

V neděli na Spartě Kladno s Jágrem!

V neděli 10. října 2004 přivítá Sparta od 18:30 na svém ledě kladenské hokejisty v čele s Jaromírem Jágrem. Prvních 200 diváků, kteří projdou turnikety při nedělním extraligovém zápase, obdrží malý dárek. Tentokrát to bude podepsaná fotografie čtyřnásobného mistra světa Davida Výborného.
Šestinásobnému mistrovi Československa první dvě kola příliš nevyšla. Porážka s Karlovými Vary a Vsetínem donutila zámořské hvězdy obléknout kladenský dres a pomoci mateřskému klubu. Do zadních řad trenéři zařadili Tomáše Kaberleho a do útoku jednoho z nejlepších hokejistů světa - Jaromíra Jágra. Hned následující zápas Jágr bodoval a Kladno začalo vítězit. Jágr si připisuje body pravidelně v každém zápase kromě jednoho se Slavií, kde Kladno gólem Kysely zvítězilo 1:0. Od jeho příchodu zní bilance Kladna 8 zápasů, pět výher a jen tři porážky. Kam Kladno s věhlasnou hvězdou přijede, tam je plný stadión. Jaromír Jágr je neproduktivnějším hráčem Rabatu a celé extraligy se 14 body za 6 gólů a 8 asistencí. Právě pravé křídlo s číslem "68" na zádech přivábilo na Kladno dalšího legionáře - Jana Hrdinu.

Nyní se Kladno nachází na šestém místě extraligové tabulky s 15ti body. Minulé kolo Rabat přivítal mistra se Zlína a domácí podlehli 2:4. Klubu, který se předloni po ročním pobytu v první lize vrátil do nejvyšší české soutěže bude v neděli chybět hned pětice hráčů. V zadních řadách bude trenér Zdeněk Müller postrádat Jiřího Jelínka,Františka Kaberleho a Vratislava Čecha, v útoku Martina Procházku s Miroslavem Hořavou. Nejistý je také start Petra Hořavy, který laboruje s poraněným kotníkem.

Domácí Sparta v pátek sehrála na ledě K. Varů doposud asi nejnapínavější utkání. Ještě dvě minuty před koncem zápasu Sparta prohrávala 2:1, ale během 50ti vteřin skórovali Richter s Chabadou a utkání otočili ve prospěch hostujících Pražanů. Vítězství nad západočechy udrželo Spartu nadále na vrcholu tabulky společně se Zlínem. Kromě obránce Melichara a útočníka Sivka by měla Sparta zítra naskočit do zápasu kompletní. Největší pozornost v táboře domácích poutá určitě Jaromír Jágr "Samozřejmě je proti Jágrovi těžké hrát, je to jeden z nejlepších hokejistů na světě, určitě se na něj musíme nějak připravit. Je dobrý i když na něj hraje jeden, dva hráči. Dokáže na sebe několik hráčů navázat a vytvořit tím prostor pro ostatní hráče. Doufáme, že nám na něj trenéři něco připraví, speciálně Marián Jelínek, který ho dobře zná," vypráví o Jágrových kvalitách Michal Broš. Na Spartu nepřijede jenom Jaromír Jágr, ale celý tým Kladna "Bude to takové malé derby, protože kdysi Slávie nebyla v lize a tak se to bralo. Myslím, že bude výborná atmosféra, přijde hodně lidí. Určitě se bude hrát výborné utkání," předpovídá Petr Ton. "Kladno bývalo vždycky podobný soupeř stylem hry jako Vsetín - bojovnej, zarputilej o každý metr ledu, ale letos příchodem Patery, Procházky, samozřejmě Jágra, bratrů Kaberleových mužstvo získalo mnoho zkušeností a spoustu hokejového umění. Když k tomu přidají Kladnu typické vlastnosti, které vždycky mívali, tak to bude jeden z favoritů ligy," přidává na závěr centr Broš.

Na utkání s Kladnem je prodáno již přes 9000 vstupenek. Máte však stále šanci zakoupit si lístky za 115 Kč v předprodejích TIPSPORT a TICKETPRO. Nákup zbytku lístků za 130 Kč bude také možný v neděli od 14:00 na pokladnách T-Mobile Areny. Utkání začíná v neděli v 18:30 v T-Mobile Areně. Průběh utkáné můžete sledovat rovněž v našem online přenosu na našich stránkách.

Sestavy z minulého kola:

Sparta: Bříza - J. Řezníček, Dobroň, Pilař, Jan Hanzlík, Schnabel, O. Malinský, L. Procházka, Richter - Ton, J. Marek, Chabada - Hlaváč, P. Nedvěd, Výborný - Kratěna, Broš, Kašpařík - Olesz, Netík, Dragoun.

Kladno: Orct - Ševc, T. Kaberle, Zeman, Kasík, P. Hořava, Špelda - Jágr, Gardoň, Hrdina - Kysela, Patera, Klimt - Horna, Kalla, Martin Frolík - Michael Frolík, Zajíc, Bílek.

Vzájemná bilance SPA - KLA

1998-99 2 - 2 - 0 (3:3, 3:1, 3:3, 6:1)
1999-00 1 - 1 - 2 (2:4, 2:5, 6:2, 3:3)
2000-01 2 - 0 - 2 (5:1, 1:2, 1:2, 5:1)