14. 10. 2006 Vojtěch Gibiš

V neděli na Spartu zavítá houževnatý Vsetín

V nedělní podvečer může sparťanský divák shlédnout dva atraktivní sportovní duely za cenu jednoho. V 16:30 se sparťanští hokejisté utkají v T-Mobile Aréně s celkem Vsetína. Ve 20:15 pak na Letné startuje fotbalový duel mezi Spartou a Baníkem Ostrava, kam máte se vstupenkou z hokeje vstup ZDARMA! Více informací o této akci naleznete ZDE!
O soupeři ...
Vsetín byl sice loni jasně nejhorší extraligový tým, ale svěřencům trenérů Kopřivy a Vlacha se nakonec podařilo udržet se mezi elitou. V baráži totiž Vsetín překvapivě přehrál prvoligového favorita z Ústí nad Labem. Přes léto nebylo jisté, zda Vsetín nepoloží finanční závazky, ale nakonec se i tento problém podařilo vyřešit. Nejistá situace ve vsetínském klubu se ale odrazila na kádru, dlouho se Valachům nedařilo sehnat žádnou posilu. Nakonec se však vedení šestinásobného mistrovského celku zaměřilo na zahraničí a podařilo se přivést několik slušných hráčů. Jedním z nich je i finský brankář Simo Vehviläinen, který možná v nedělním duelu nahradí lehce zraněnou jedničku Martina Štefla. Valaši během této sezony překvapili několik soupeřů aktivní a houževnatou hrou, naposledy třeba přehráli v prodloužení Pardubice, ale přesto jim patří jen 12. pozice v tabulce, s osmibodovou ztrátou na pátou Spartu.
Hráčské osobnosti v týmu soupeře:
Céčko na dresu má v této sezoně ve Vsetína našito útočník Luboš Rob. Šestatřicetiletý extraligový matador spojil své jméno během své kariéry prakticky výlučně s Českými Budějovicemi. Před loňskou sezonou však Jihočeši nejevili o služby forvarda, který v budějovickém áčku začal v roce 1987, zájem a Rob putoval do prvoligového Jindřichova Hradce. Odtamtud si jej po 14 zápasech vytáhl nazpět do extraligy Vsetín. Vsetínský kapitán je spolu s Tomášem Demelem nejproduktivnějším hráčem klubu, když ve čtrnácti duelech posbíral šest branek a tři nahrávky. Naposledy Robova branka znamenala pro Vsetín bod navíc, když v pátek v prodloužení přelstil bývalý Jihočech Adama Svobodu v brance Pardubic. Jen o bod méně než Rob má zadák Josef Hrabal. Jednadvacetiletý hráč je asi největším talentem v řadách Vsetína. Mladík draftovaný Edmontonem se v sestavě Valachů objevil již v sezoně 2002-2003. Od loňské sezony patří k ofenzivním pilířům vsetínské obrany. Letos se Hrabal zatím trefil třikrát, pětkrát připravil gól svým spoluhráčům. Jediné, co Hrabalovi hyzdí jeho osobní statistiky, je pět záporných bodů v kolonce + / -.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně:
I ve druhém kole letošní extraligy Pražané předvedli, že se jim ve Vsetíně dlouhodobě nedaří. Za asistence televizních kamer šli sice sparťané v páté minutě Sivkem do vedení, ale to bylo ze strany hostů vše. Ve druhé třetině totiž Vsetín využil tři přesilovky, jeden gól ještě přidal za rovnovážného stavu. Branky Hrabala, Demela a dvě trefy Roba poslaly Vsetín do tříbrankového vedení, s kterým již Sparta nedokázala nic udělat. Třetí třetina již změnu skóre nepřinesla a proto mohli ve Vsetíně vypuknout oslavy vítězství 4:1.
Sparta stále tak trochu připomíná dítě na houpačce. Holešovičtí střídají krátké série výher a proher. Po nepodařeném minulém víkendu, kdy Sparta prohrála v Českých Budějovicích a doma s Libercem, předvedli Pražané v úterý v Třinci ofenzivní smršť, když vyhráli 9:2. V pátek na ledě prvního Znojma dokázala Sparta urvat dva body za výhru 3:2 v prodloužení. V neděli budou svěřenci trenéra Výborného dozajista chtít natáhnout sérii výher na tři. Pomoci by jim v tom mohla i vyprazdňující se marodka, když po uzdraveném Kratěnovi a Štrbovi by se do hry mohl zapojit i Jakub Langhammer. Jediným, kdo tedy do zápasu nebude moci ze zdravotních důvodů zasáhnout je tedy Martin Podlešák.
Ve Spartě nejvíce září:
Loňské problémy s koleny jsou ty tam, a obránce Jiří Vykoukal hraje ve velké pohodě. Pětatřicetiletý hráč uplatňuje své zkušenosti, v přesilovkách buď tvrdě a přesně pálí, či rozdává výtečné pasy svým spoluhráčům. To předvedl i ve Znojmě, když v přesilovce jeho bombu od modré za Trvajova záda tečoval Štrba a pak v prodloužení, když v úniku přehodil ležícího znojemského brankáře. Celkově dvojnásobný mistr světa nasbíral sedm bodů za dva góly a pět asistencí. S +7 body je Vykoukal nejlepším sparťanským obráncem v tabulce účasti na ledě při vstřelených a inkasovaných brankách. Na čele kanadského bodování celé extraligy je stále Jaroslav Hlinka. Největší posila loňské sezony v centru prvního útoku vytváří spousty šancí svým spoluhráčům, kterými momentálně jsou Jan Hlaváč a David Vrbata. V posledním zápase ve Znojmě vstřelil Hlinka velmi důležitou branku, když ve dvaapadesáté minutě srovnal z těžkého úhlu na 2:2. Kapitán české reprezentace se trefil v sezoně pošesté, k tomu zaznamenal šestnáct nahrávek. Hlinka si tak udržuje stále v průměru více než bod a půl na utkání!
Utkání 15. kola O2 extraligy začíná v T-Mobile Aréně v neděli 15.10.2006 v 16:30. Pro všechny příznivce bude na stránkách znovu připraven online přenos. V lepším případě můžete přijít své hráče povzbudit přímo na stadión. Lístky jsou k mání pro dospělé od 40 KČ, děti mají vstup zdarma. Své ratolesti můžete také během zápasu umístit do dětského koutku GLOBAL EXPRESS, kde obdrží také malý dárek, tentokrát od společnosti AAABYTY.CZ.