31. 1. 2022 Daniel Ryl

V netradiční čas proti třetím Pardubicím

Konec přestupového období je za námi, trh se uzavřel a sparťany čeká poslední utkání před olympiádou v Pekingu! V domácím šlágru 48. kola přivítáme netradičně od 19:00 hodin hokejisty třetích Pardubic, s nimiž se utkáme před kamerami O2TV Sport a premiéru si může odbýt také některá z čerstvých posil!

Náš tým posílil, ale přijde o opory

Utkání proti Pardubicím bude poslední pro útočníky Michala Řepíka a Vladimíra Sobotku, kteří odjedou bojovat o cenný kov na olympijské hry v Pekingu. Proti Východočechům by však měla být připravena čerstvá posila - silový útočník Genadij Stoljarov, který do našeho týmu přišel společně s gólmanem Júliem Hudáčkem a Davidem Tomáškem.

„Máme za sebou hodně náročné období, kdy jsme komunikovali s mnoha hráči o možnostech působení ve Spartě. Moc jsme toho s Jardou Hlinkou nenaspali," přiznal v rozsáhlém rozhovoru sportovní ředitel Petr Ton. Při uzávěrce přestupů se do Českých Budějovic vrátil Daniel Voženílek, zatímco do našeho týmu se vrací útočník Zdeněk Doležal.

Dynamu skončila vítězná série, venku však umí!

Pardubice v nedělním utkání prohrály na domácím ledě 0:4 s Mladou Boleslaví, čímž skončila jejich série sedmi vítězství v řadě, díky kterým drží třetí místo. I tak jsou ale pro náš tým velkou hrozbou, protože venku vyhrály čtyřikrát za sebou a na ledech soupeřů jsou třetím nejlepším týmem soutěže.

„Jsou zápasy, kdy jsme schopní dát 5-6 gólů a pak jsou zápasy, kdy tam nespadne vůbec nic. I jejich gólman dobře zachytal. Hodíme to za hlavu a v úterý do toho půjdeme naplno," řekl pro klubový web Matěj Blümel, jenž po utkání na Spartě pojede do Pekingu jako náhradník společně s Davidem Tomáškem.

V Praze budeme chtít vyrovnat účty

Vzájemné utkání bude čtvrtým soubojem aktuální sezony. V tom prvním jsme i díky dvěma gólům Miroslava Formana zvítězili v prvním utkání nového ročníku na východě Čech 5:2, ale v domácím vyrovnaném duelu rozhodly technické dovednosti, po kterých jsme prohráli 1:2 po samostatných nájezdech.

Třetí vzájemné střetnutí se odehrálo v prosinci na pardubickém ledě, kde jsme gólem Michala Řepíka vedli, jenže pak hosté zkraje první a druhé třetiny otočili. Ačkoliv za náš tým snížil Filip Chlapík, vyrovnat už jsme nedokázali a padli těsně 2:3.

Věděli jste, že...

Dvě sparťanské posily David Tomášek a Július Hudáček za sebou mají pardubickou minulost? První jmenovaný na východě Čech působil v letech 2015 až 2018. Zkušený gólman na východě Čech dochytal sezonu 2013/2014, ve které i přes jeho solidní výkony Pardubice vypadly v pětizápasové čtvrtfinálové sérii proti Třinci.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Tomášek po zranění: Snad mě to posílí!

Kovář: Pozici jedničky si musím zasloužit

Vstupenky na pražské derby v prodeji!

Krejčík: Potkal jsem tu spoustu kamarádů