15. 10. 2021 Daniel Ryl

V osmifinále CHL nás čeká Skellefteå

Základní skupinu Ligy mistrů jsme zvládli, ale v prvním kole play-off nás čeká další těžký soupeř - švédská Skellefteå. Trojnásobný mistr ligy je aktuálním lídrem švédské nejvyšší soutěže, v létě posílil o vítěze Stanley Cupu a letos slaví sto let své existence. Termíny zápasů budou upřesněny v nejbližších dnech.

"Skellefteå má velmi kvalitní mužstvo, které vede ligu a je produktivní. Těšíme se na další zajímavou zkušenost, ale věřím, že máme dostatečnou kvalitu, abychom postoupili," řekl po losu asistent trenéra a sportovní manažer Jaroslav Hlinka.

VSTUPENKY NA DOMÁCÍ ZÁPAS

První zápas osmifinále odehrajeme ve Švédsku 16. listopadu od 18:05 hodin. Na zápas ve Švédsku připravujeme společný letecký výjezd. O dalších informacích vás budeme brzy informovat. Domácí odveta následuje 23. listopadu od 18:00 hodin v holešovické Tipsport areně.

Skellefteå: těžká skupina i zvučná jména

Tradiční švédský tým má za sebou vydařený vstup do sezony! V domácí soutěži vyhrál už pětkrát v řadě, což mu po devíti odehraných zápasech zajišťuje první místo ligové tabulky. Skelleftee se navíc dařilo i v Lize mistrů, kde v konkurenci Tappary, Eisbären a Lugana obsadila druhé místo o dva body před německo-švýcarskou dvojicí.

Švédský kádr má řadu zajímavých tváří. Mužstvo táhne zkušený kapitán Oscar Möller, v týmu nechybí ani střelecký veterán Joakim Lindström a v létě vyztužil kádr dvojnásobný vítěz Stanley Cupu Tom Kühnhackl, jenž ještě v uplynulé sezoně působil v NHL.

Skellefteå je město v severním Švédsku, kde žije 35 tisíc obyvatel. Je známé především pro těžbu zlata. Hokejový klub AIK zde byl založen v roce 1921 a je trojnásobným švédským mistrem. Své domácí zápasy hraje ve Skellefteå Kraft Areně z roku 1966, které pojme šest tisíc fanoušků.

LOS OSMIFINÁLE LIGY MISTRŮ:

Dnes v 18:30 | Muži
PSG Berani Zlín
Dnes v 15:00 | Jun.
PSG Berani Zlín

Prosinec odstartujeme doma proti Zlínu!

​Sparťanská krev #15: Rekord těsně padl!

Strnad: Jsme rádi, že vítězná vlna pokračuje

Rezervace míst na zápasy se Zlínem a Rögle