1. 4. 2019 Daniel Ryl

V širší nominaci na MS U18 je pět sparťanů!

Do širší nominace české hokejové reprezentace na dubnové mistrovství světa do 18 let ve Švédsku vybral trenér Alois Hadamczik také pětici sparťanů! O místo na světovém šampionátu zabojují brankář JAN ŠKORPÍK, obránci DANIEL POIZL s JANEM KLODNEREM a také útočníci ONDŘEJ PŠENIČKA a DAVID VITOUCH. Všech pět juniorů se zapojí do přípravného kempu po skončení finále play off DHL Extraligy juniorů.

Česká reprezentace v těchto dnech odstartuje druhý přípravný kemp, který zakončí 8. a 9. dubna přátelskými zápasy proti Slovensku. Následně bude nominace zúžena z celkových 34 jmen na konečných 24 hráčů. Junioři Sparty však ve výběru chybí, protože stále pokračují v play off DHL Extraligy juniorů, kde je čeká finále proti Třinci.

„Z týmů Třince a druhého finalisty bereme jen ty, o nichž jsme přesvědčeni, že do mužstva patří. Na zkoušení už nemáme čas," prohlásil na tiskové konferenci trenér Alois Hadamczik, jehož kompletní tým odletí do Švédska v pondělí 15. dubna. O tři dny později vstoupí v Umee do šampionátu proti Bělorusku a následně se utká se Švýcarskem, Finskem a Kanadou.

České zápasy na MS do 18 let ve Švédsku (Umea, Örnsköldsvik):

Čtvrtek 18. dubna: ČESKO - Bělorusko (15:30)
Sobota 20. dubna: Švýcarsko - ČESKO (15:30)
Neděle 21. dubna: Finsko - ČESKO (15:30)
Úterý 23. dubna: ČESKO - Kanada (19:30)

Dnes v 17:30 | Dor.
PZ Kladno

Výroční utkání: speciální dres a účast mistrů

Sedláček: Máme vnitřní sílu, ale buďme pokorní

LIT - SPA 3:4p - Drama rozsekl dvougólový Sukeľ

Probíhá třináctý ročník Sparťanské krve!