25. 10. 2004 Vojtěch Gibiš

V úterý se vydá Sparta lovit Orly do Znojma

V dohrávce 2. kola Tipsport extraligy hraného v úterý 26.10., zavítá pražská Sparta do Znojma. Půjde tak o druhý souboj se Znojemskými Orly během jediného týdne. Bude se jednat o duel prvního s jedenáctým. Oba týmy od sebe dělí propast zvící 21 bodů.
Znojmo nastupovalo do této sezóny s velkými ambicemi. Podařilo se jim totiž zajistit si služby reprezentačního brankáře Tomáše Vokouna a reprezentačních útočníků Patrika Eliáše a Martina Havláta. Čtveřici zámořských posil doplnil obránce Karel Rachůnek. Orli vkročili tedy do sezóny s nabitým kádrem, a předvedli svoji síly v Třinci a doma proti Karlovým Varům. Po těchto dvou výhrách ovšem začalo Znojmo herně tápat, a pomalu se propadat tabulkou dolů. Krize vyvrcholila v pátek 22.10.2004 v domácím zápasem proti Třineckým Ocelářům. Debakl 5:0 od stejně trápícího se Třince ukončil angažmá hlavního trenéra Leoše Zajíce a asistenta Karla Vaňka. Nové trenérské složení je prozatím neznámé. V nedělním kole dokázalo Znojmo i bez hlavního trenéra vyhrát 4:2 v Karlových Varech. Výpomoc hvězdné dvojice Eliáš, Havlát tedy není prozatím moc přínosná. Oba hráči zaznamenali v osmi utkáních šest bodů, avšak prohrám svého týmu zabránit nedokázali. Stejně tak výkony brankáře Nashvillu Tomáše Vokouna zaostávají za očekáváním. Úspěšnost 91,89% a víc než tři obdržené góly na zápas jej řadí až do druhé poloviny tabulky úspěšnosti extraligových brankářů. Znojmu bude v ůterý chybět dlohodobě zraněný obránce Soudek, útočník I.Rachůnek a nejistý je start Havláta, který laboruje s tříisly.

Sparta má naprostý důvod ke spokojenosti. Po víkendu, v němž hrála se Zlínem a Slavií jež okupují čelní místa tabulky, získala pět bodů a první místo v tabulce. Víkend pro Spartu začal v pátek ve Zlíně. Sparťané dlouho vedli 2:0, avšak Medvědi vyrovnali během posledních deseti minut. V prodloužení rozhodl o bodu navíc pro Spartu obránce Karel Pilař. V neděli naopak Sparťané nezačali vůbec dobře a po chvíli prohrávali o dva góly. Tým se však vzchopil a čtyřmi brankami otočil vývoj skóre. Jediné co by mohlo sparťanským šéfům kalit náladu, jsou zdravotní potíže několika hráčů. Obránce Josef Melichar se bude léčit po operaci ramena minimálně do ledna. V útoku postrádá Sparta trio Kratěna, Kotrla, Marek. Ondřej Kratěna má pochroumané ramenu po důrazném hitu Romana Hamrlíka ze Zlína. Jan Marek dostal angínu, a již trénující Jindřich Kotrla stále ještě není připraven snášet zápasovou zátěž. Sparta bude chtít dozajista potvrdit ve Znojmě, že jí právem patří vedoucí místo v extralize. Obránce Robert Schnábel prozrazuje jak na to. „Budeme hrát tvrdě, agresivně. Stejně jako jsme proti nim hráli doma. A co je hlavní musíme vstřelit víc gólů než oni.“

Utkání začíná ve znojemské Hostan Aréně v 17:30. Vy jej můžete sledovat v online přenosu na našich stránkách.

Sestavy z minulého kola:

Sparta: Bříza (39:06 - 40. Pöpperle) - L. Procházka, Řezníček, Pilař, Jan Hanzlík, Richter, Schnábel, Dobroň - Ton, Broš, Chabada - D. Výborný, P. Nedvěd, Hlaváč - Olesz, Kašpařík, Sivek - Netík, Šindler, Dragoun. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.

Znojmo: Vokoun - Benák, Bičánek, K. Rachůnek, Křetínský, Mojžíš, Kvetan, od 41. min. navíc Šmach - Uram, Vorel, P. Pucher - Eliáš, Ludvík, R. Erat - Pardavý, Kucharčík, Barus - Ondřej, Haman, Plášek. Trenéři: Kastner, Dočekal.

Bilance SPA – ZNO
1999/00: 3 - 1 - 0 (4:0, 9:4, 3:1, 2:2)
2000/01: 2 - 0 - 2 (2:3p, 0:3, 5:1, 3:2)
2001/02: 1 - 1 - 2 (3:0, 2:3, 3:5, 4:4p)
2002/03: 2 - 0 - 2 (5:6, 4:3, 5:1, 2:3p)
2003/04: 2 - 0 - 2 (5:3, 1:2, 1:5, 4:0)
2004/05: 1 - 0 - 0 (3:1)

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Jurčina: Rauma? Máme se na co těšit

CHL: Spartu čeká v prvním kole Lukko Rauma!

Permanentkáři si mohou vyzvednout ročenku!

Kvapil: Druhé zranění už bylo frustrující