5. 10. 2012 Robin Mana

Vantuch: Rozhodl náš nedůraz před brankou

P r a h a - Do Sparty přišel z Liberce na měsíční hostování a než se stihl v novém působišti rozkoukat, čekalo ho jeho první pražské extraligové derby. Bojoval, na ledě byl vidět a dostal dokonce i šanci v přesilovkách. Ani jeho sympatický výkon však k zisku bodů nevedl. O zápase hovořil útočník LUKÁŠ VANTUCH.

Absolvoval jste své první pražské derby, jaké jsou Vaše dojmy?
Máte pravdu, derby jsem ještě nehrál. Pro fanoušky obou týmů je to vždycky svátek. My hráči se samozřejmě snažíme přistupovat ke každému zápasu stejně zodpovědně, i když prohra v derby mrzí tak nějak víc. Fanoušci tady vytvořili výbornou atmosféru, i přesto, že Sparta dnes hrála i fotbal.

Sparta se očividně potýká s problémem v obraně. Jaká je tedy Vaše role v týmu, dostal jste od trenéra spíše defenzivní úkoly?
Takhle se to říct nedá. Snažil jsem se spíš přinést nějakou novou energii, ale samozřejmě to není jen o mě. Myslím, že jsme nepředvedli špatný výkon a bojovali jsme. Na dnešním výkonu musíme stavět. Další porážka o gól sice příliš dobré nálady nepřidá, ale musíme si z toho zápasu vzít to pozitivní.

V posledních minutách to však vypadalo, že jste úplně vypadli ze hry, Slavia převzala iniciativu a rozhodla…
Nevím, jestli jsme vypadli ze hry, ale Slavia dnes vsadila na rychlé brejky a my jsme si bohužel nepohlídali předbrankový prostor, odkud dnes v podstatě dala všechny tři branky. Na tom bude potřeba zapracovat.

Černá série porážek se nutně musela promítnout do atmosféry v týmu. Vy jste se k týmu připojil až dnes, je vůbec v kabině ještě cítit odhodlání?
Věřit musíte pořád. Klukům odhodlání určitě nechybí a všichni víme, že tenhle tým na to má. Nechci se na to vymlouvat, ale potřebujeme, aby se k nám sem tam i přiklonilo štěstí, a pak se to otočí.

Sparťanskou marodku dnes rozšířil Dominik Pacovský. Viděl jste co se na ledě přesně stalo a máte již informace jak to s ním vypadá?
Já jsem to moc dobře neviděl, ale Dominik se snažil probít přes hráče ke střele a v souboji inkasoval ránu do hlavy. Sice se pak ještě zapojil do hry, ale vypadá to na otřes mozku. Snad se dá brzy dohromady, protože dnes to byl jeden z našich nejlepších hráčů.

Foto: hcbilitygri.cz

×
Dnes v 12:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
HC Sparta Praha
×
Dnes v 15:00 | Dor.
Mountfield HK
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťané ve šlágru kola vyzvou Kometu

Sobotka: Věřím, že forma vydrží co nejdéle

CEB - SPA 1:5 - Výhru řídili Horák se Sobotkou

​Sparťani blízko rekordu, darovali krev i plazmu