12. 3. 2012 Lucie Štěrbová

Včerejšek jsme hodili za hlavu, okomentoval výhru Sparty Jaroslav Kasík

P r a h a - Vyhecované a vyrovnané. Takové bylo druhé čtvrtfinále mezi Spartou a Kometou. Zápas, ve kterém rozhodčí udělil 21 menších trestů a tři desetiminutové osobní, nakonec v nájezdech vybojovala Sparta. Obránce Jaroslav Kasík kladně zhodnotil oba odehrané zápasy. „Druhý byl ale asi urputnější,“ komentoval průběh utkání, které sledovalo téměř 11 tisíc diváků.

Sedmdesát minut tvrdého a vyrovnaného hokeje a navrch nájezdy. O sparťanské výhře v nich rozhodl Petr Ton. „Naštěstí jsme to dneska urvali,“ těšilo po utkání osmadvacetiletého Kasíka. „A je jedno, že to tam padlo až v nájezdech, každá výhra je cenná. Ani včera jsme nehráli špatně, jen nám to tam nepadalo, nastřelili jsme několik tyček.“

Jaroslav Kasík

Sparta tak do Brna odjede za stavu 1:1 na zápasy a Kasík přiznává, že se mu ulevilo. „V atmosféře, kterou tam chystají, by bylo hodně těžké sérii vyrovnat.“

Utkání poznamenala spousta vyloučení, jen v první třetině jich bylo po čtyřech na obou stranách, Sparta jich nakonec za sedmdesát minut hry nasbírala jedenáct, včetně osobní desítky pro Fostera, Brno ještě o dvě víc. „Nejhorší a nejzbytečnější vyloučení jsou ta, když se zapomeneme na ledě a jsme tam v šesti. Stalo se to dneska, stalo se to i včera. To, co pak vyplyne ze hry, to se ještě dá, ale nechat se poslat ven za příliš mnoho hráčů na ledě, to je zbytečnost,“ komentoval tresty Kasík, který v dosavadním průběhu sezony nasbíral 57 trestných minut.

Stejně jako včera držela Sparta v závěru třetího dějství nerozhodný stav, včera ale zápas několik desítek vteřin před koncem ztratila. Neměli sparťané včerejší závěr utkání v hlavách? „Ne, to vůbec,“ dušoval se Kasík. „Včerejší zápas jsme hned hodili za hlavu a koukali jsme jen na ten dnešní. To samé je i před brněnskými zápasy, jedeme tam a koukáme jen na třetí zápas, ne na žádný čtvrtý, na konec série, nebo na zápasy, které jsme odehráli doma.“

V čem jsou zatím sparťanské čtvrtfinálové slabiny? Přesilovky a menší důraz před brankou. „Chceme puky propasírovat do branky jakkoli, ale nedaří se,“ říká Kasík. „V přesilovkách nám to tam dřív padalo, teď se nechytila žádná, ale jdeme dál a moc nad tím nepřemýšlíme.“