21. 9. 2004 Lucie Vítková

Ve 3. kole proti neporaženým Vítkovicím

Ve druhém domácím zápase čeká na Spartu ještě neporažený celek HC Vítkovice. Vítkovícím chytá výborný Martin Prusek. V útoku řádí Ivan Padělek, který v předchozím kole nastřílel Pardubicím hattrick. Ostravští hráči určitě budou chtít prodloužit počet vítězství na tři, ale hokejisté Sparty již v přípravných zápasech dokazovali, že na domácím ledě se jen tak neprohrává
Dnešní soupeř Sparty přijede do T-Mobile Areny po loňském ročníku značně posílený. Tým sice opustilo hned sedm hráčů, ale vedení ostravského celku neotálelo a přivábilo do svého klubu více než plnohodnotnou náhradu. Do Sparty odešel mladík Olesz za kterého opačným směrem na hostování putoval odchovanec Šimíček. Z ruské štace se vrátil kanonýr Moravec, obranné řady vyztužil Radek Philipp z Espoo. Největší zájem fanoušků se však točí okolo čtyř posil z kanadskoamerické NHL. Svůj tým v předchozích zápasech držel Martin Prusek z Ottawy Senators. V obraně vypomáhá Marek Malík, který se nedávno vrátil z úspěšného Světového Poháru. A v útoku dravý Varaďa, který by se měl postavit vedle Irgla se Štefankou. Čtvrtý legionář Kubina do extraligového kolotoče zatím nenaskočil. Zvýšenou pozornost by měli mít sparťané především na soupeřův druhý útok I. Padělek, Šimíček, Hubáček, který se v úvodu sezóny parádně rozstřílel. Na svědomí mají již pět branek z devíti, které letos ostravané nastříleli. Že se hráči Vítkovic nepřijedou do Prahy jen tak zadarmo vzdát potvrdil pro vítkovický web trenér Ladislav Svozil: "Proti Spartě se chce vždycky každý vytáhnout, je to motivace navíc".

Sparťané rovněž odehráli dva zápasy, ale pokaždé s jiným koncem. Zatímco v prvním kole s mistrovským Zlínem exceloval dvěmi brankami Ton a Sparta zvítězila 3:1, v nedělním derby se musela smířit s porážkou 1:4 od městského rivala Slavie. Oba zápasy byly diametrálně odlišné. Slavomír Lener po utkání přiznal, že Slavia měla větší touhu po vítězství než jeho svěřenci. Sparta se po dvou kolech krčí na osmém místě tabulky a po nedělním nepovedeném derby má na domácím ledě jistě co napravovat. Pozitivní je, že se poprvé trefil David Výborný, dočasná posila z NHL. A že na začátku sezóny chytá výborně Petr Bříza. Nabízí se tedy otázka, Bříza nebo Prusek? Sparta bude hrát zřejmě se stejnými obránci jako v neděli, neboť Libor Procházka a Josef Řezníček mají stále žaludeční potíže. Oba hráčí chyběli i na dnešním tréninku.

Odpověď na otázku vám zodpoví samotné utkání, které začíná v T-Mobile Areně dnes v 18:30. Od 9 hodin si můžete v pokladnách zimního stadionu zakoupit vstupenky v hodnotě 65-130 kč. Zápas budeme také vysílat v on-line přenosu.