12. 11. 2014 HC Sparta

Ve čtvrtek druhé darování Sparťanské krve

Jsme jedné krve! Slogan, který doprovází akci Sparťanská krev 2014, si mohou fanoušci říct společně s hráči letos podruhé ve čtvrtek 13. listopadu. V 7:30 totiž startuje na transfuzním oddělení Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí další letošní darování sparťanské krve. Sparťanský tým budou tentokrát reprezentovat Michal Barinka, Juraj Mikuš a Karel Pilař.

Jak darovat sparťanskou krev?

Dárcem může být každý, kdo je zdravotně způsobilý, váží min. 50 kilogramů a je mu mezi 18 až 65 lety. Během jednoho odběru člověk daruje asi 470 ml krve. Muži mohou darovat 4x do roka, ženy pouze třikrát. Světový den dárců krve připadá na 14. června.

Kdy: 7., 13. a 27. listopadu 2014 od 7:30 hodin (odběrné místo je otevřeno do 12:00 hodin, v 11:45 hodin je registrován poslední dárce, v 11:00 končí příjem prvodárců)

Kde: Fakultní transfuzní oddělení Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí. Vstup do nemocnice se nachází nad zastávkou U Nemocnice (vedle lékárny), projdete kolem vrátnice do areálu, po schodech nahoru, doprava do průjezdu, za průjezdem opět doprava. V areálu se bude nacházet značení. Aktuální potřebu jednotlivých krevních skupin najdete ZDE. Na webu VFN najdete také všeobecné informace pro dárce krve a odpovědi na časté dotazy.

Co s sebou: doklad totožnosti s fotografií (občanský nebo řidičský průkaz, cestovní pas, zbrojní pas), doklad o zdravotním pojištění platném v České Republice, ráno posnídat netučné jídlo (rohlík, džem, med, ovoce, ...), před odběrem vypít minimálně 0,5 l tekutin (minerálka, voda, džus, ...).

Kdo bude při tom: Na každé odběrové akci budou přítomni hráči A-týmu Sparty, zástupci sparťanských legend, sparťanské Prague Stars Cheerleaders, maskot Sparťák i zástupci sparťanského FanClubu.

Dárky pro dárce: Každý dárce získá voucher na dvě vstupenky na zápas 26. extraligového kola HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec, který se hraje v neděli 30. listopadu 2014 od 17:00 hodin. Navíc obdrží speciální sparťanskou placku pro dárce, týmový plakát, dárkový voucher do obchodního domu Van Graaf a samozřejmě také občerstvení.

Zápas věnovaný Sparťanské krvi: Dárcům krve je letos věnován zápas s Třincem, při kterém se můžete těšit na speciální program. Sparta odmění i ty, kteří darovali krev jindy než při odběru během akce Sparťanská krev. Každý, kdo přijde na zápas s Třincem a prokáže, že daroval v letošním roce krev, obdrží jednu vstupenku zdarma.

Sparta podporuje i dárcovství kostní dřeně

Produkty Sparťanská krev

Stejně jako v minulých sezónách je ve fanshopu v prodeji od 10.11. speciální kolekce Sparťanská krev, kdy výtěžek z prodeje těchto produktů bude věnován na podporu dárcovství krve. Fanoušci se mohou těšit na speciální tričko, kšiltovku, náramek, puk, hrneček a placku.

Odměna za darování ve fanshopu: Pro všechny dárce jsme připravili ve fanshopu speciální akci , a to slevu 10% na celý nákup. Slevu obdržíte po předložení dárkového voucheru a vztahuje se na nezlevněné produkty. Akci je možné využít do 30.11.2014.

×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov
×
Dnes v 12:00 | Dor.
HC Sparta Praha
HC Slavia Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta vzdá hold proti Litvínovu

Polášek: Skvělá prověrka, hráli jsme obětavě

MHK - SPA 1:4 - Sparta má jisté čtvrtfinále!

​Tomáš Pavelka: Když hokejku vystřídá joystick