1. 4. 2013 HC Sparta

Ve čtvrtek proběhne odhalení Markovy busty

Od čtvrtka do neděle se v holešovické Tipsport areně koná druhý ročník mládežnického turnaje staršího dorostu pod názvem Memoriál Jana Marka. Této akce se vedle týmů ze zámoří, Švýcarska či Lotyšska zúčastňuje i sparťanský výběr. Ve čtvrtek 4. dubna v 16 hodin zároveň proběhne před vchodem do haly slavnostní odhalení pamětní desky s bustou Jana Marka, na které jsou zváni všichni hokejoví příznivci.

Již tento čtvrtek v 16 hodin proběhne u vchodu do Tipsport areny slavnostní odhalení památníku s bustou Jana Marka. „Termín jsme našli tak, aby byla akce spojena se zahájením mládežnického turnaje, který se koná jako Honzův memoriál,“ vysvětluje Petr Bříza, předseda představenstva HC Sparta Praha. „S Honzou jsem strávil v mužstvu tři sezony a osobně mi velmi záleželo na tom, aby uctění jeho památky nebylo jen gestem, ale důstojným aktem, a aby tu s námi byl vlastně každým dnem.“

Už zkraje listopadu se povedlo dotáhnout poslední detaily ohledně realizace tohoto projektu. Návrh díla od sochaře Petra Holuba tehdy získal definitivní podobu a pamětní deska z bronzu s bustou tragicky zesnulého hokejisty se začala vyrábět. „Jsem velice rád, že se podařilo uskutečnit veřejnou sbírku. Možnost podílet se měl každý fanoušek a jsem rád, že se jich našlo více než stovka,“ říká Bříza. Sparta zahájila veřejnou sbírku 12. prosince minulého kalendářního roku vložením sumy dvacet tisíc korun. Zbylých 130 tisíc korun obstarali fanoušci, hráči i řada známých osobností a institucí.

Slavnostní akt začíná ve čtvrtek v 16 hodin u vchodu do Tipsport areny a zúčastní se ho kromě fanoušků, zástupců vedení Sparty a ČSLH i hráči holešovického klubu. Následovat bude přímo v hale slavnostní zahájení 2. ročníku Memoriálu Jana Marka.

Přímé přenosy z Memoriálu Jana Marka 2013

Druhý ročník Memoriálu Jana Marka budete moci sledovat buďto přímo v Tipsport areně anebo u svých počítačů díky přímým přenosům. Na odkazu níže poběžíme všechna utkání turnaje od čtvrtečního úvodního dne až do nedělního vyhlášení. Textové zpravodajství budete moci sledovat tradičně na onlajny.com, na webu Sparty a také na stránkách icehockeycamp.cz.

Rozpis utkání Memoriálu Jana Marka 2013 - Tipsport arena

×
Dnes v | Dor.
Bílí Tygři Liberec
HC Sparta Praha
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Sparta Praha
HC Škoda Plzeň
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kořenář: Byli jsme trpěliví a vyplatilo se!

SPA – PCE 4:3sn – Šlágr kola rozhodl Kousal

1903-1913: Počátek nezdolné Sparty

​Program mládeže: Přijedou Západočeši!