5. 1. 2012 Daniel Ryl

Ve třetí třetině jsme zbytečně polevili, uznal Lapšanský

P r a h a - Už to vypadalo na hotovou záležitost. Sparta na svém ledě dokázala ve druhé třetině zmáčknout obhájce titulu a vedla již o tři branky. Do třetí periody ovšem nastoupil úplně jiný tým. Třinec dokázal využít domácího polevení a vybojovat alespoň bod. Na ledě se objevil také Adam Lapšanský, který se vrací po zranění ramene.

Z klidného a zdánlivě rozhodnutého utkání udělala Sparta pořádné drama. Po první periodě svítil na výsledkové tabuli vyrovnaný stav. Ve druhé části přišla domácí smršť, kdy domácí nedovolili soupeři nic převratného a utekli mu na rozdíl tří branek. Závěrečná část ovšem nedopadla pro Spartu nejlépe. Třinec dokázal využít domácí úlevy a dokázal vyrovnat. Sparta tedy může považovat dnešní dva body za ztrátu. "Bohužel to jsou ztracené body," připustil Lapšanský. "Třetí třetinu jsme nezvládli. Polevili jsme a Třinec to bohužel potrestal," litoval.

ADAM LAPŠANSKÝ

Sparta předvedla ve druhé třetině bezchybný výkon. Kromě hry v oslabení k ničemu Třinec nepustila. "Nebyla to z naší strany špatná třetina. Podařilo se nám vstřelit tři branky a vytvořit si náskok. Škoda té poslední třetiny," zopakoval. Sparta ukázala, že letos jí není atraktivní hokej cizí. "Chtěli jsme zodpovědně bránit a napadat soupeře, protože z toho se snažíme vycházet," poodkryl sparťanskou kuchyni. "Šli jsme do utkání s tím, že chceme proměňovat rychlé protiútoky. Mohlo nám tam toho padnout více, ale místo toho jsme polevili a dali Třinci příležitost, aby se vrátil do zápasu," uznal zbytečné komplikace. Hráči Sparty se v posledních zápasech často objevují na trestné lavici a jinak tomu nebylo ani dnes. "Těžko říci, čím to je. Nikdo z nás nejde do souboje s tím, že bude vyloučen," hledal příčiny dravý útočník. "Každý chce jít do souboje naplno, dohrát ho a bojovat za tým. Bohužel si člověk v tu chvíli ani neuvědomí, že překračuje míru a může odjet na trestnou lavici," obhajoval.

Slovenský forvard ve službách Sparty se vrací do sestavy a herní zátěže po několikazápasové pauze, způsobené zraněním ramene. "Už se cítím dobře," oddechnul si Lapšanský. "Musím zaklepat, rameno drží a já doufám, že tomu tak bude do konce sezony," zadoufal s doufajícím výrazem v tváři. Trenér Jandač zařadil mladého útočníka zpět na jeho místo, tedy do čtvrté lajny. Tam Lapšanský nastoupil i dnes. "Sedí mi to tam," přiznal. "Já jsem něco stihl odehrát ještě před mým zraněním. Když jsem se zranil, tak jsme již byli první, takže jsem nespadl do úplně neznámého a rozjetého týmu. Něco jsem s ním stihl odehrát a už kluky trochu znám," přesvědčoval na závěr.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Horák: V závěru nám chyběla obětavost

OLO - SPA 4:3sn - Z Hané vezeme pouze bod

Sparťanská krev už popatnácté

V osmifinále CHL nás čeká Skellefteå