22. 12. 2011 Lucie Strouhová

Věděli jsme, že Budějovice měly náročný program a dojde jim kyslík, řekl Pöpperle

Jako politi ledovou vodou vstoupili Pražané do utkání s Mountfieldem. Hned v úvodní minutě obdrželi branku a po celou první třetinu tahali za kratší stranu provazu. V zádech však měli znovu vynikajícího Tomáše Pöpperleho, jenž Spartu v klíčových momentech podržel a dovedl tým k dalšímu tříbodovému vítězství. Sparta stráví vánoční svátky jako vedoucí mužstvo nejvyšší domácí soutěže.

Tomáši, úvod zápasu patřil domácím, čím si to vysvětlujete?
Měli jsme špatný začátek a chvíli nám trvalo, než jsme se dostali do tempa. Naštěstí nám ale Budějovice neodskočily na rozdíl dvou branek, což bylo důležité. V závěru už jsme byli lepším týmem a potvrdili jsme to třemi brankami.

Byl na vině první gól, který jste obdrželi už v první minutě utkání?
Těžko říci, nedovedu si to vysvětlit. Musíme se z toho ponaučit a lépe se na začátek zápasu připravit. Příště by se nám to mohlo vymstít.

Dalo se s tou situací něco dělat?
Přede mnou stáli dva hráči a jeden mi tečoval puk mezi nohy. Určitě se to chytit dalo.

TOMÁŠ PÖPPERLE

Od druhé třetiny už bylo znát výrazné zlepšení…
V první třetině nám domácí hodně ujížděli do přečíslení, chyběl nám v zadu třetí hráč. Od druhé třetiny jsme to ale zlepšili a už jsme Budějovice nepouštěli do vyložených šancí. Střílely víceméně z dálky, to už jsem si musel pohlídat.

Mužstvu hodně pomohla branka na 1:1, kterou brankář Kovář podcenil…
Takových gólů dostane brankář za život hodně. Vypadá to jednoduše, ale tak jednoduché to nebylo. Puk mu ve vzduchu zaplaval a nešťastně se od lapačky odrazil za brankovou čáru.

Definitivní zlom v utklání přišel ve třetí třetině, kterou jste podruhé v řadě jednoznačně ovládli…
Po druhé třetině jsme si říkali, že Budějovice měly náročný program a musí jim už dojít kyslík. Chtěli jsme na ně vlítnout a zkusit rozhodnout. Podařilo se, to nás těší.

Říkali jste si již před zápasem, že jde o hodně? O přímý souboj prvního s druhým?
Zápasů o první místo jsme už letos hráli několik, takže si to snažíme nepřipouštět. Musíme si to užívat, ale nepodléhat tomu.

Převládá u vás spokojenost z aktuálního umístění v tabulce před vánočními svátky?
Spokojenost určitě je. Těší nás, že jsme zvládli dva zápasy po reprezentační přestávce bez ztráty body. Budeme přes Vánoce na prvním místě, ale nesmí nás to uspokojit, stále to nic neznamená. Musíme stále jít zápas od zápasu. Rychle to může být zase všechno jinak, takže si to musíme užívat, ale jen střídmě.

Definitivně tak dáváte zapomenout na loňskou nepovedenou sezónu?
Nikdo nečekal, že budeme hrát takhle nahoře. Chtěli jsme hrát do pátého místa a držet se v kontaktu s nejlepšími. Nikdo z nás ale nevěřil, že si sedneme takhle rychle a budeme hrát úplně nahoře.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Leo Gudas: Radka bych ve Spartě viděl rád

Němeček: Gól bych vyměnil za výhru

Podpora Sparty: fandění i obří choreo

Mistři 2007 - II. díl: Co dělají šampioni?