26. 6. 2019 HC Sparta

Vedení Sparty odměnilo sledge hokejisty

Letošní mistrovství světa v sledge hokeji v Ostravě přilákalo na tribuny i k obrazovkám spoustu diváků. Čtvrté místo českého týmu se navíc považuje za velký úspěch. Nechyběli u něj ani sledge hokejisté Sparty. MICHAL VÁPENKA byl oporou týmu v brance, JIŘÍ RAUL, MIROSLAV NOVOTNÝ a ZDENĚK KRUPIČKA válčili v poli, na střídačce stál v roli asistenta trenéra JAKUB NOVOTNÝ.

Hokejová Sparta se spolu s vedením sledgehokejového týmu rozhodla zmíněné hráče odměnit za reprezentaci a skvělé výkony v uplynulé sezoně dary se sparťanskou tematikou.

„Chtěli jsme klukům poděkovat za vzornou reprezentaci klubu na divácky nejúspěšnější akci na světě. Výrazně přispěli k úspěchu národního týmu a podávali skvělé výkony,“ říká Jan Zapletal, manažer a zároveň obránce sparťanských sledge hokejistů. „Kluci dokázali pobláznit Českou republiku, několikrát hráli před vyprodanou vítkovickou arénou, mají zážitek na celý život. Jsem moc rád, že u toho byli také reprezentanti hájící v sezoně barvy Sparty,“ poděkoval všem přítomným sportovní ředitel Sparty Petr Ton.

V uplynulé sezoně skončila sledgehokejová Sparta na čtvrtém místě tabulky, kdy do poslední chvíle bojovala o bronzové medaile. Její ambice na příští sezonu jsou ty nejvyšší, hlavně by chtěla přivést nové hráče a hráčky. „Ligu bude hrát jen šest týmů, o to bude těžší se dostat do play-off, což je naším cílem pro příští sezonu. Chceme bojovat o medaile, ale prvním cílem je soustředit se na postup,“ vysvětluje Zapletal.

Sparťanský tým je jediný, za který hraje žena či patnáctiletý hráč. Také bude hrát bez zahraničních posil, zatímco ostatní týmy se opírají o reprezentanty Slovenska, Rakouska či Ruska. I přesto se řadí k nejstabilnějším týmům v České republice. „Rádi bychom poděkovali našim sponzorům za podporu, bez které bychom nemohli hrát na té úrovni, na které hrajeme. Naše díky patří hlavně hlavnímu městu Praha, ČEPS, MŠMT, společnostem Car4Way, Surf trip a Under Armour,“ dodává Zapletal.

Polášek: Strašně se těším na partu v kabině

Nová posila! Do Sparty se vrací Adam Polášek

Vitouch: Zahrát si s A-týmem by bylo skvělé!

Vstupenky na derby a přípravu v prodeji!