10. 2. 2022 Petr Pavlík

Venkovní série pokračuje v Boleslavi

S cílem napravit předchozí porážku na třineckém ledě sparťané míří do Mladé Boleslavi, kde je čeká další těžká bitva. Náš tým vyhrál tři z posledních čtyřech odehraných zápasů, bude nyní bodovat i proti Bruslařům? Úvodní vhazování duelu je na programu před kamerami O2 TV Sport v pátek 11. února od 17.30 hodin.

Druhá třetina v Třinci nás stála výhru

Sparťané v posledním utkání zavítali do dalekého Třince, kam celá výprava odjela už bez dvou olympioniků Michala Řepíka s Vladimírem Sobotkou. Náš tým si na třineckém ledě zpočátku nepočínal špatně, ale vinou tří inkasovaných branek ve druhé třetině ztratil naději na úspěch v utkání. Sparťané sice ve třetí třetině díky využité přesilovce se blížili na rozdíl dvou branek, ale domácí hokejisté znovu odskočili a výhru si už pohlídali.

Ve sparťanském brankovišti si odbyl premiéru Július Hudáček, který naskočil zpátky do ostrého zápasového tempa po několikatýdenní odmlce. „Naposledy jsem chytal 5. ledna, trenéři chtěli udělat změnu. V posledních třech týdnech jsem měl snad pouze jeden pořádný trénink. Byl jsem v karanténě. Ze začátku to byl pro mě těžký start, ale myslím si, že mi jedině pomohl. Další zápas bude lepší,“ ujišťuje zkušený brankář.

Boleslavští se trápí, znovu padli v prodloužení

Bruslaři neprožívají aktuálně vydařené období, jelikož z posledních šesti zápasů vyhráli pouze jednou, když si odvezli cenné vítězství 4:0 z Pardubic. Bruslařský celek vzápětí nasbíral čtyři porážky. V posledních dvou duelech nestačil na liberecké Tygry 4:3 a v minulém kole se svěřenci trenéra Radima Rulíka neprosadili, když padli 0:1 proti Kladnu. V obou případech se jednalo o porážky v prodloužení. Útěchou tedy může být alespoň to, že Boleslavští bodovali a drželi se svým soupeřem krok.


Dvě domácí výhry a těsná porážka u soupeře

Sparťané na Boleslav v této sezoně relativně umí, když ze tří vzájemných duelů dvakrát brali výhru. Při prvním setkání obou celků náš tým zvítězil v poměru 3:1. Následně sice prohrál v městě automobilů 2:3, ale chuť si spravil v domácím prostředí, když smetl svého soupeře vysoko 7:0. Čtyřmi body se blýskl zkušený útočník Roman Horák, který v utkání zaznamenal konkrétně dvě branky a k nim přidal stejný počet asistencí.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Tomášek po zranění: Snad mě to posílí!

Kovář: Pozici jedničky si musím zasloužit

Vstupenky na pražské derby v prodeji!

Krejčík: Potkal jsem tu spoustu kamarádů