12. 2. 2022 Daniel Ryl

Venkovní sérii zakončíme v Litvínově

Druhá únorová neděle bude pro náš tým ve znamení konce venkovní šňůry zápasů. Třetí duel na hřišti soupeře v řadě odehrajeme 13. února od 15:30 hodin na ledě Vervy, která neprožívá vydařené období a potřebuje bodovat, aby odrazila dotírající se Kladno.

Sparta vzdává hold! V armádním stylu i s fanoušky

V posledních dnech bylo na Spartě rušno, a to pozitivně! Náš klub už potřinácté poděkuje těm, kteří se o nás dennodenně starají. Letošní ročník sparťanského Holdu patří armádě, v jejíchž barvách nastoupíme do zápasů proti Motoru a Olomouci na konci února, ale vzdáme hold také ostatním složkám IZS.

Už je známa také podoba nových dresů, které i díky všem partnerům mají maskáčovou podobu s čistými logy v bílé barvě. Skvělou zprávou navíc je, že na oba zápasy Holdu ve středu 23. února i v pátek 25. února může dorazit polovina kapacity O2 areny!

Když první třetiny na výhru nestačí...

Severočeši nezažívají příliš vydařený start roku 2022, protože od ledna vyhráli jen tři z dvanácti zápasů, a to jich sedm odehráli na domácím ledě. V domácím utkání proti Karlovým Varům sice ukončili sérii pěti porážek, ale po prohře v Olomouci podlehli Motoru na svém ledě 3:4.

Výsledkové trápení je zaviněno také tím, že Verva prohrála 14 z 25 zápasů, v nichž vyhrála první třetinu! To je v celé extralize naprostou výjimkou, navíc Litvínovu nešlapou ani přesilovky (16,67 %), které jsou v ligové konkurenci čtvrté nejhorší.

Vzájemná bilance hovoří pro sparťany

Úvodní souboj našeho týmu proti Vervě nabídl celkem deset branek, když jsme v O2 areně i díky dvěma gólům Erika Thorella zvítězili 6:4. V odvetě na severu Čech jsme nevyužili ani jednu z pěti přesilovek, což nakonec zapříčinilo porážku 2:3. Ztrátu jsme však odčinili v domácí odvetě, kde jsme i díky gólu a asistenci Davida Němečka otočili vývoj zápasu na konečných 3:1.

Víte, že...

Litvínov byl naším soupeřem ve druhém ročníku projektu Sparta vzdává hold, kdy jsme s ním 4. února 2011 prohráli na domácím ledě 1:3. Ve sparťanské sestavě tehdy nastoupil nynější sportovní manažer Petr Ton, ve čtvrtém útoku pak naskočil pro změnu další útočník Miroslav Forman.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Tomášek po zranění: Snad mě to posílí!

Kovář: Pozici jedničky si musím zasloužit

Vstupenky na pražské derby v prodeji!

Krejčík: Potkal jsem tu spoustu kamarádů