8. 11. 2003 MiG

Věřím, že to bude stejný Chabada, říká ředitel Koželuh

Už v neděli v podvečer oživí trénink sparťanů v T-Mobile Areně navrátilec ze zámoří Martin Chabada. Přestup, o kterém se mluvilo od léta, se stává realitou. Důrazný útočník by měl už v neděli dopoledne dorazit do Prahy, v úterý by měl nastoupit proti Liberci.
„Martina jsme si přáli, i když bylo mužstvo zdravé. Záleželo to jen na něm,“ nepochybuje o prospěšnosti Chabadova příchodu ředitel Sparty Luboš Koželuh. <>„Nyní je umocněno tím, v jakém jsme zdravotním stavu. Věřím, že jeho adaptace na extraligu proběhne rychle a bude platný pro tým. Věřím, že to bude ten Martin Chabada, který odcházel do Ameriky.“

Koželuh v posledním týdnu dojednával podmínky s Islanders přes hráčova agenta Petra Svobodu. „Řešili jsme to asi týden, bylo potřeba zařídit některé Martinovy záležitosti v Americe.“ Podle dohody byl sparťanský křídelník uvolněn do Holešovic zatím do konce sezóny. Nová smlouva se Spartou by podle Koželuha měla znít na dva roky plus jeden rok opce. Po sezóně není vyloučen odchod hráče.

Chabada by se měl v Praze ukázat proti původním informacím už v neděli dopoledne. Vpodvečer zřejmě nebude chybět na tréninku v T-Mobile Areně. Měl by se potkat i se svými spoluhráči z útočné řady Brošem a Kratěnou, s nimiž před dvěma lety pomohl Spartě k titulu ve finále proti Vítkovicím, které tehdy trénoval Alois Hadamczik.

Sparťané se nyní potýkají s velkou marodkou. Podle informací, které pro www.hcsparta.cz sdělil sparťanský ředitel, by se v úterý mohl vrátit do hry obránce Richter, útočníci Kratěna s Brošem a prý dokonce Pavel Šrek, jenž měl problémy s hybností paže a jeho léčení se odhadovalo na několik měsíců. Vyloučen není ani start Paroulka.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Pech: Pět bodů neřeším, hlavní je výhra

SPA - MBL 6:2 - Návrat na druhé místo!

Aukce dresů Sparta vzdává #HOLD2020

Dvořák: Skvělý zápas, fanoušci byli úžasní