2. 11. 2023 Daniel Ryl

Víkend je tady, začínáme na Kladně!

Našlapaný týden nekončí, ba naopak graduje! V pátek 3. listopadu od 18:00 hodin nás čeká další venkovní utkání, tentokrát na ledě šlapajícího Kladna. S Rytíři budeme chtít nastartovat novou sérii výher a prodloužit tu stávající, protože jsme Středočechy zdolali už šestkrát v řadě. Utkání můžete sledovat v přímém přenosu O2TV sport, Radiožurnálu Sport a na webu Onlajny.com.

Novinky ze Sparty: nový manažer i zranění

Aktuální týden přinesl našemu klubu řadu veselých i smutných novinek. K poslednímu říjnu skončil na pozici marketingového ředitele klubu Jakub Hospůdka, na jehož místo nastupuje David Dinda. „Vážím si nabídky být součástí této úspěšné a ambiciózní organizace. Udělám maximum, abychom společně navázali na výbornou práci mého předchůdce a celého marketingového týmu,“ řekl po svém příchodu bývalý šéf marketingu hokejového Chomutova.

Utkání v Pardubicích však nebylo posledním jen pro Jakuba Hospůdku, obětavost Davida Vitoucha si nakonec vzala svou daň, když mu při defenzivních úkolech přivodila zranění na několik týdnů.

>>>DIVÍŠEK: TÝMU VĚŘÍME, ALE TRH SLEDUJEME<<<

Milník sparťanské historie:

V listopadu loňského roku jsme na domácím ledě zdolali právě Kladno, a to poměrem 5:1. Tehdejší triumf však nebyl pouze třetím za sebou, ale také naší jubilejní 1000. výhrou v extralize, které jsme dosáhli jako první tým v historii.

Vzestup ve stínu nečekané ztráty

Rytíři rozhodně patří mezi příjemná překvapení probíhající sezony. V domácím utkání proti Pardubicím sice prohráli 2:6, ale minimálně v první polovině zápasu potvrdili aktuální formu. Kladenští totiž předtím bodovali sedmkrát v řadě, čímž se v našlapané tabulce vyšvihli alespoň na dvanácté místo. Skvěle se daří střelci Eduardsi Tralmaksovi, výborné výkony pak podává také obránce Jiří Ticháček, který je se šestnácti body nejproduktivnějším hráčem týmu!

Není divu, že si tak vysloužil pozvánku na Karjalu, kde se opět potká s Tomášem Plekancem. Tentokrát už ale ne na ledě, nýbrž na lavičce. Zkušený útočník totiž vinou zdravotních lapálií musel ukončit svou bohatou kariéru. „Bohužel jsem se ze zdravotních důvodů rozhodl ukončit tuto sezónu, a tím pádem i hráčskou kariéru. Představoval jsem si to jinak. Doufal jsem, že pár týdnů odpočinku bude stačit, abych se mohl ještě vrátit na led a pomoci klukům do play off. To se bohužel nestane,“ uvedl bývalý reprezentant, jenž se okamžitě stal asistentem u národního týmu.

>>>SIVEK: SPARTA JE PRO MĚ NEJVÍC, S TÁTOU JI ŘEŠÍME<<<

Debakl díky premiérovým gólům!

Na Kladno zavítáme v této sezoně podruhé, když jsme ve druhé polovině září doslova dominovali. Vítězství 7:1 řídil zejména dvougólový Jan Buchtele a také úspěšní střelci Ondřej Najman s Aaronem Irvingem, kteří si připsali první gólovou trefu ve Spartě. Vysokou ztrátu však domácí neunesli a po výbuchu emocí se rozdávaly i tresty do konce utkání, a to pro hráče na obou stranách.

Věděli jste, že…

Vzájemné utkání z října 2001 se zapsalo do extraligové historie. Na ledě Kladna šli tehdy domácí gólem Radka Gardoně do vedení už po 19 vteřinách, ale za stejný počet sekund bylo trefou Martina Chabady vyrovnáno. Remíza 4:4 zůstává v pořadí třetím extraligovým zápasem se dvěma nejrychlejšími góly obou týmů od začátku utkání. Rekord drží zápas Plzně s Litvínovem z října 2009, kdy byla oba týmy o sedm vteřin rychlejší.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Soupeř pro čtvrtfinále: existuje pět možností

Kempný: Rekord je hezký, bodů mohlo být i víc

SPA - MBL 2:1 - Rekordní vrchol základní části!

Nová aplikace HC Sparta+ je tady!