27. 10. 2010 Radek Papáček

Viliam Sivek: Nové trenéry čeká tvrdá práce

Poprvé vedli trénink hokejistů Sparty a poté absolvovali tiskovou konferenci. Miloslav Hořava a Radim Rulík se ve středu dopoledne ujali práce u sparťanského A-mužstva. Na tiskové konferenci je ve funkci představil Viliam Sivek, předseda představenstva a prezident klubu.

Retro kolekce

K odvolání dosavadních trenérů Miloše Holaně a Davida Volka došlo po šestnácti odehraných zápasech letošní sezony, kdy se Sparta v tabulce nachází na předposlední příčce. „Na základě výsledků a výkonů týmu došlo představenstvo klubu spolu s akcionáři k závěru provést radikální řez a odvolat trenéry Miloše Holaně s Davidem Volkem. Zároveň také stanovujeme pro hráče jednoznačné finanční ukazatele, jejichž plnění je odvislé od výsledků,“ uvedl na úvod středeční tiskové konference Viliam Sivek, předseda představenstva a prezident klubu.

„K tomuto kroku jsme byli povinni ze zodpovědnosti vůči našim fanouškům, partnerům a vůči cílům, které jsme si vytyčili před sezonou. Chtěli bychom Miloši Holaňovi poděkovat za jeho práci a popřát mu úspěchy v další trenérské kariéře. Nyní bychom však rádi představili novou trenérskou dvojici Miloslav Hořava - Radim Rulík, která se ujme sparťanského vesla. Nové trenéry čeká tvrdá práce,“ řekl Viliam Sivek.

Hořava: Na práci se těším, je to výzva

Hokejová Sparta se rozhodně nehodlá smířit s momentálním postavením týmu v extraligové tabulce. „Před sezonou jsme si určili za cíl pohybovat se v horních patrech tabulky. Nyní se nacházíme na třináctém místě a cesta k tomu je samozřejmě dlouhá. Rozhodně ale nyní nemá smysl cokoliv měnit a stanovovat si například nějaké krátkodobé cíle. Naše cíle zůstávají pořád stejné,“ řekl na tiskové konferenci Petr Bříza, člen představenstva a generální manažer klubu.

„S příchodem nových trenérů začíná naše nová kapitola v této sezoně. Budeme se maximálně snažit o to, aby byla lepší než ta předcházející. Nikdo z hráčů nejsme s naší momentální situací rozhodně spokojení,“ sdělil David Výborný, kapitán A-týmu.

Miloslav Hořava jako hlavní trenér a jeho asistent Radim Rulík se dohodli se Spartou již na smlouvách. „S novými trenéry jsme uzavřeli smlouvy do konce hokejové sezony 2010/11,“ upřesnil Petr Bříza.

„Na práci ve Spartě se velice těším. Spolu s Radimem je pro nás výzvou postavení týmu zlepšit. Jsem rád, že do Sparty přicházíme právě spolu s Radimem Rulíkem. Navzájem se velice dobře známe a pracovně i lidsky si naprosto vyhovujeme,“ uvedl na tiskové konferenci Miloslav Hořava, hlavní trenér pražské Sparty.

Na tiskové konferenci k představení nových trenérů zleva Jaromír Látal (manažer pro sportovní rozvoj), Miloslav Hořava (hlavní trenér), Petr Bříza (člen představenstva a generální manažer), Viliam Sivek (předseda představenstva a prezident klubu), Radim Rulík (asistent trenéra) a David Výborný (kapitán A-mužstva).