4. 12. 2006 Vojtěch Gibiš

Vím, že Franěk nechytal, smál se Stehlík

V této sezoně se zatím obrovitý obránce Richard Stehlík trefil třikrát, z toho dvakrát při pražských derby. V tom minulém pobavil Stehlík novináře, neboť slovenský reprezentant netušil, že dal gól Hronkovi. Tentokrát však skalický rodák už moc dobře věděl, že jeho dělovku do horního rohu branky pustil Adam Svoboda.
Stehlík se nedal rozhodit při pozápasovém hodnocení ani dotazy zvědavých zástupců médií. "Dnes už vím, komu jsem dal gól. Vím, že to Franěk nebyl," vyprskl smíchy sparťanský obránce. "Byl tam Svoboda, a vím i, že ve třetí třetině chytal Hronek," překypoval informacemi vysoký zadák.

Sparta odehrála první dvě třetiny suverénně a i když se Slavia dostávala občas do příležitostí, podržel tým vždy výborný brankář Tomáš Duba. Ovšem vstup do třetího dějství zvládli lépe hosté, když se jim z mírného tlaku podařilo snížit a pak rozpoutali kolotoč přihrávek a střel. "Na začátku třetí třetiny jsme měli hodně vyloučených a plno z těch vyloučení bylo zbytečných. První gól jsme sice dostali v oslabení, ale pak už jsme inkasovali z přesilovky. A Slavia měla v přesilovkách i další šance. Naštěstí jsme pak další oslabení sehráli na sto procent zodpovědně," připomínal hráč draftovaný Nashvillem.

O dělbě bodů ve třetím pražském derby však nerozhodla třetí, ale druhé třetina, kterou Holešovičtí vyhráli poměrem 4:0. A jednou trefou k tomu pomohl Richard Stehlík, když od modré čáry vystřelil puk do pravého horního rohu branky. Slávistický trenér Ondřej Weissmann na tiskové konferenci z toho gólu Svobodu nevinil, podotkl, že puk byl postavený na hranu a ještě divně letěl. "Když mi to Petr Ton nahrál, tak byl puk opravdu trochu postavený na hranu. Puk jsem však také dobře trefil a Svobodovi proletěl nad ramenem," popisoval druhou trefu Sparty účastník posledního mistrovství světa.

Stehlík vstřelil svůj gól ve čtyřiatřicáté minutě a už o několik desítek sekund později střílel na Svobodu znovu, tentokrát však jeho střelu někdo z hostujících hráčů tečoval a puk neškodně spadl za brankou Slavie. "Hodně jsem si věřil. Ale tentokrát to už nevyšlo. Důležité však je, že jsme vyhráli a že jsme podali zodpovědný výkon. Máme další body, což je důležité, je potřeba si udělat pohodičku před Vánocemi," culil se Stehlík.

V poslední minutě utkání se ještě jednou Stehlík rozhodl prověřit slávistickou obranu, když se středem hřištěm vydal na útočný výlet. "Zastavily mě malé háčky slávistických obránců. Trenéři moc rádi asi moje výlety nevidí, ale začínají mě v nich podporovat. Nedělám to vždy, ale jsem velký, mám sílu a můžu lehčeji proniknout do útočného pásma. Občas je potřeba nějaký takový útok vyzkoušet." Stehlíkovi vyhovuje pražské derby i kvůli napjaté atmosféře, kdy se sejde hodně diváků a stadiony bouří. "Střetnutí jsou vyhecovaná, na ledě je cítit divácká podpora, žene vás dopředu. Prostě super atmosféra," složil Stehlík poklonu více než deseti tisícům příznivců obou klubů, kteří vytvořili nový rekord návštěvnosti této sezony.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Hráči přistoupili na dočasné snížení platu

Jiří Hrdina: Ze Sparty jsem měl dobrý pocit

​Buchtele prodloužil kontrakt se Spartou

STATISTIKY: Veleli zkušení, dařilo se i bekům