13. 8. 2007 Lucie Vítková

Vítěz základní části první ligy míří do metropole

Hokejisté Sparty přivítají v T-Mobile Areny mužstvo Hradce Králové, které k překvapení všech ovládlo v loňském roce základní část první ligy. Původně měli Pražané v tento termín v plánu jiné střetnutí, nakonec oslovili Hradec Králové. Ten hraje v jednom dni dva zápasy, musí se tedy rozdělit na dvě party. Jedna z nich se pak představí v úterý od 17:00 v Holešovicích.
Hradec Králové nepatří k tradičním soupeřům Pražanů v letním období, právě proto bude měření sil zajímavé. Hradečtí Lvi jako suverén základní části loňského roku první ligy prošli přes léto velkou obměnou. Mužstvo, které vloni v semifinále nestačilo na Chomutov, opustilo hned devět hokejistů. Opačným směrem do klubu přišlo dvanáct mužů, mezi nimiž jsou brněnští Karlíček s Klementem či ikona boleslavského hokeje Jiří Kadlec.

V přípravě parta okolo nového trenéra Pavla Pazourka zatím poznala hořkost porážky pouze jedinkrát, a to v souboji s Vrchlabím. Lvi mají za sebou pět utkání, ze dvou vyšli vítězně, dvakrát se se soupeřem rozešli také smírně. Naposledy v divoké přestřelce rozstříleli Rebel Havlíčkův Brod. Daří se zejména Romanu Vondráčkovi, jenž několik let působil v Holešovicích. Před nedávnem se vrátil z letní přípravy v Ústí nad Labem, kde měl následující rok působit. Kluby se ovšem nedohodly na podmínkách.

Spartu čeká první ryze přátelské utkání. Do této chvíle má v nohou pouze tři souboje v rámci letního hokejového poháru. Poradila si s Libercem i s nováčkem z Ústí nad Labem, těsně o jednu branku nestačila na Pardubice. Pražané každé střetnutí odehrají ve značně okleštěné sestavě, přesto ukazují svou sílu. Daří se zejména mladým hráčům, na které trenéři v následující sezóně budou muset spoléhat více než v předešlých letech.

V pořadí čtvrté přípravné utkání Sparty je naplánováno na úterý od 17:00. Vstupné je dobrovolné a na zápas jste všichni srdečně zváni. Na stránkách bude tradičně připraven zkrácený online přenos se změnami stavu.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Machovský: Za kluky jsem chodil s ortézou

Polášek: Strašně se těším na partu v kabině

Nová posila! Do Sparty se vrací Adam Polášek

Vstupenky na derby a přípravu v prodeji!