26. 7. 2012 Jiří Liebreich

Vojtěch Sedláček: Na led se těším pokaždé

P r a h a - První trénink na ledě mají za sebou. Většina hráčů "A" týmu pražské Sparty se tak ve čtvrtek 26. července konečně dočkala po namáhavé suché přípravě. Sparťané se tak začínají intenzivně připravovat na vůbec první zápas nové sezony proti týmu Barys Astana, který se odehraje ve čtvrtek 2. srpna v Benešově. S dojmy z prvního tréninku a přípravy se svěřila nová brankářská dvojka - VOJTĚCH SEDLÁČEK.

Těšil jste se na první trénink na ledě? Máte za sebou dlouhou suchou přípravu…
Abych se přiznal, tak jsem se těšil hodně. Suchá příprava byla dlouhá, jsem už rád, že můžu být na ledě.

VOJTĚCH SEDLÁČEK

Snažíte se více komunikovat i během tréninku s obránci a řídit si hru před sebou?
Ano, je to hodně důležité. Vím, že i Marek Schwarz si na kluky zařve, když je to potřeba. Je za námi teprve první trénink, kluci si ještě musí osvojit výstroj, pohrát si s pukem, zajet si brusle apod. Komunikaci se snažíme aplikovat už od prvního tréninku, je velmi důležitá.

Čeká vás odpovědná pozice brankářské dvojky v prvním týmu. Liší se vaše letošní příprava od minulých let?
Myslím si, že se moje příprava nijak neliší. Stát se může vždycky cokoliv, musím být vždy připraven pro případný zápas pro „A“ tým, každou sezonu stejně. Pokaždé do přípravy dávám maximum.

Na tréninku byli i hokejisté z Koreje, jak probíhala komunikace s nimi?
Tak kluci umí anglicky, takže se domluvíme dobře. Na nějaké podrobnější pokyny ohledně hry, to je ještě brzy.

Během přípravy se se spoluhráči hecujete? Probíhají oblíbené sázky?
Zatím ještě ne, ale věřím, že to brzy přijde. Až budeme hrát bago či nájezdy, tak se nebojím, že by nic nenastalo. (smích)

Jaké jsou vaše osobní cíle pro nadcházející ročník?
Především chci odchytat co nejvíce zápasů, ať už tady za Spartu, nebo v 1. lize. V tréninku se chci posunout zase o krok dál.

Zemřel Jaroslav Šíma, člen Klubu legend

Zahálka: Sparta je pro fanoušky náboženství

Pech: Pět bodů neřeším, hlavní je výhra

Aukce dresů Sparta vzdává #HOLD2020