12. 9. 2014 Robin Mana

Volek: Od druhé třetiny už jsme to byli my

Po téměř dvaceti letech se na extraligových kluzištích opět objevilo jméno Volek a byl to návrat vítězný. Útočník DOMINIK VOLEK se na startu nové sezony zařadil do čtvrté formace a nechybělo mnoho, aby svoji ligovou premiéru v seniorském dresu Sparty podpořil i bodově. Rozhodčí mu původně zapsanou asistenci totiž nakonec odebral. "Na tom vůbec nezáleží, důležitý je jen úspěch týmu," přešel situaci s klidem sparťanský mladík.

Dominiku, máte za sebou vůbec první extraligový zápas v dresu Sparty a byla to vítězná premiéra. Jaké jsou pocity?
Je to krásný. Jako kluk jsem o tom snil, že si tady jednou zahraju jako hráč A-týmu, a to, že jsme vyhráli, je pro mě taková ta pomyslná třešnička na dortu.

První třetina se výsledkově moc nepodařila, bylo o přestávce v kabině rušno?
Spíš jsme si řekli, že musíme hrát agresivněji a tlačit se víc do brány. Taky nás trápily ztráty puku ve středním pásmu, tak na tom jsme chtěli zapracovat. To se naštěstí v dalším průběhu zápasu podařilo, dali jsme dva slepené góly a už jsme to v klidu dohráli do konce.

Dominik Volek

Čím vás Plzeň nejvíc potrápila?
Mají omlazené mužstvo, takže bylo znát, že mají rychlost. Snažili se napadat naší rozehrávku, ale pak už jim došly síly a kontrolu nad zápasem jsme převzali my.

Mohl jste svoji extraligovou premiéru okořenit i bodově, ale asistenci u třetího gólu Marka Ďalogy vám nakonec rozhodčí odepřel. Jak se to seběhlo?
Úplně přesně si to nevybavuji, měl jsem pocit, že jsem se toho u mantinelu dotknul, ale rozhodčí to posoudil jinak. Každopádně na tom vůbec nezáleží, důležitý je jen úspěch týmu a já jsem rád, že Ďaly toho góla dal.

Závěr zápasu přinesl potyčku za účasti hostujícího Ryana Hollwega. Měl jste pocit, že to bylo cílené, že se soupeř chtěl za prohraného stavu ještě vyhecovat?
On tam trefil celkem ošklivě Jardu Hlinku. Šel dolů, chtěl ho trefit na kolena a Jarda mu to oplatil. Podobné momenty sice do hokeje patří, ale nechápu, že takový bitkař, který má zkušenosti z Ameriky, si pak vybere zrovna Martina Réwaye a začne ho tam řezat do hlavy když leží, to je docela ubohost. Snad bude Martin zdravotně v pořádku. My jsme rádi, že jsme vyhráli a Hollweg ať si dělá, co chce.

Zápasy budou teď následovat v rychlém sledu, hraje se vlastně každý hrací den. Hradec, Boleslav, Vary, potom derby...Vyhovuje vám takové tempo, nebo byste radši volnější rozjezd?
To je dobře, že to tak je. Jsem zvyklý z Kanady, kde se hraje ještě o dvacet zápasů víc než tady a mám rád, když se hraje často. Je lepší být v tom zápasovém tempu, kterému jsou pak uzpůsobené i tréninky. To mi vyhovuje.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Konečný & Slavíček: Starší hráči nám pomohli

Kudrna: Kabina mi chybí, těším se zpátky

Machovský: Konkurence nás posouvá dál

Permanentky na novou sezonu v prodeji!