14. 2. 2015 Tereza Velikovská

Volek o bitce: Snad jsem tím tým nabudil

Sparťané i podruhé v sezoně dobyli led nováčka z Olomouce a odvezli si z Hané tři body za vítězství 6:2. A jednadvacetiletý útočník DOMINIK VOLEK také zkušenosti z první extraligové bitky v kariéře. Hned v sedmé minutě se za brankou utkal se stejně starým Jakubem Mataiem v souboji, který za vyrovnaného stavu ukončil rozhodčí. "Jsem ve čtvrté lajně, která občas plní i tuhle roli. Jsem rád, že jsem to třeba i trošku nabudil a pak jsme šli rychle do vedení," těšilo Volka.

Jak už zástupce třetí generace hokejové rodiny hokejové Volků připustil dříve, s pěstním soubojem vůbec problém nemá a několikrát už soupeře během sezony vyzýval. Nakonec jeho první extraligová bitka přišla až na ledě Olomouce, kde se začalo hodně zostra. "Už v prvním střídání to odstartovalo nějakou potyčkou a bylo to takové vypjaté. Podle mě jsme to zvládli dobře. Byl to zápas podobný těm, na jaké jsem zvyklý z Kanady, v něčem se tomu přiblížilo. Dohrávaly se souboje, bylo to takové agresivnější," popisuje Volek.

Dominik Volek

V sedmé minutě už šly rukavice dolů, když se mladý forvard v rohu za brankou utkal s olomouckým Jakubem Mataiem. "Bylo pískáno v situaci před naším gólmanem a strhla se tam menší potyčka. Já tam přijel, chytli jsme se s Mataiem a pak jsme se prostě poprali, to k hokeji patří. Jsem za to rád, protože to pak nakoplo tým a dostali jsme se ještě v první třetině do vedení 3:0, což bylo důležité. Pral se velmi dobře, jsem rád, že to byla férová bitka, žádné zákeřnosti. Pak jsme se poplácali a šli jsme si každý sednout na svou trestnou," líčil člen čtvrté útočné formace.

Sparta nakonec i díky vedení 3:0 po první třetině dovedla zápas do vítězného konce a domácím nedovolila přiblížit se blíž než na rozdíl dvou branek. "Nabídli jsme jim přesilovku, kterou dokázali využít, a padla na nás na chvíli deka. Rychle jsme se ale oklepali, dali jsme gól na 4:1 a už jsme to zvládli až do konce. Oni měli nějaké šance v přesilovkách, ale my jsme hráli celý zápas koncentrovaně a dobře do obrany. To nám podle mě tentokrát zajistilo tři body, které si z Olomouce odvážíme," myslí si Volek.

K výhře výrazně přispěl také útočník Lukáš Pech, který si ve druhém zápase po návratu do sestavy po zranění připsal gól a dvě asistence. "Jsme rádi, že se nám už vrátili Lukáš Pech nebo Dan Přibyl. Oba nám chyběli, je to teď při zápasech vidět. Lukáš hrál výborný zápas, dal gól a na další dva nahrával. Ještě čekáme, až se uzdraví Lukáš Cingel, a budeme v útoku kompletní," těší ho vzhledem k blížícímu se play off.

Do konce základní části však stále zbývá ještě šest zápasů. V tom nejbližším přivítají sparťané na svém ledě nepříjemný Zlín, který bude podle Volka hrát podobně jako Hanáci. "Olomouc hraje takový houževnatý hokej, proti kterému se hraje nepříjemně, ale zvládli jsme to na jedničku. Teď nás čeká další podobný soupeř, který také bojuje o každý bod. Musíme tyhle zápasy zvládnout, abychom se dostali do čtyřky a měli výhodu domácího prostředí do play off. Se Zlínem to bude náročné, protože hrají hodně do těla, bude to agresivní zápas. My se musíme soustředit na náš výkon a hrát podobně jako v Olomouci."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Zemřel Jaroslav Šíma, člen Klubu legend

Zahálka: Sparta je pro fanoušky náboženství

Pech: Pět bodů neřeším, hlavní je výhra

Aukce dresů Sparta vzdává #HOLD2020