4. 4. 2015 Robin Mana

Vondrka: Do Třince se ještě vrátíme!

Byla to opět neskutečná bitva! Páté utkání poprvé v semifinálové sérii dospělo do samostatných nájezdů, ve kterých se štěstí přiklonilo na stranu Ocelářů. MICHAL VONDRKA svoji příležitost v dovednostní disciplíně nevyužil, přesto si v pozápasových ohlasech nepřipustil možnost, že by sparťané nedokázali vrátit sérii k sedmému duelu zpět do Třince.

Michale, po takovém průběhu zápasu je asi hodně těžké skousnout porážku...
Penalty jsou loterie. Do druhé třetiny jsme nastoupili jako úplně jiné mužstvo a myslím, že jsme je pak přehrávali a měli jsme vyhrát. Oni si tenhle bod nezasloužili. Pevně věřím, že to v domácím prostředí zvládneme, ještě se sem vrátíme a dokončíme to tady.

Pomohly od té druhé třetiny i změny v sestavě, kdy trenér zamíchal s útoky?
To pomohlo určitě. Navíc jsme si něco řekli v kabině a hráli jsme hodně aktivně. Pak už se to otočilo na naší stranu, po vyrovnání jsme tam měli několik šancí jít do vedení. Škoda, že se muselo rozhodnout v nájezdech. Tam jsme bohužel nevolili ta správná zakončení.

Michal Vondrka

Nájezdy jste prožívali hodně emotivně, na střídačce jste se dokonce všichni chytli za ramena...
Od té doby co jsem přišel sem na Spartu, mě moc nadchla ta parta kluků a tím jak začalo play off se to ještě víc semklo. Táhneme za jeden provaz a hrozně mě to baví. Takže mě to vůbec nepřekvapilo, že jsme se takhle spontánně chytili.

Oba týmy jsou zatím doma stoprocentní. Je to skutečně tak silný faktor hrát doma?
Jak už jsem řekl. Myslím, že jsme tady dnes měli vyhrát. Ten bod jsme jim dali. Těžko říct, jak to s tou výhodou tady je. Od té druhé třetiny, kdy jsme byli lepší, mi nepřišlo, že by tu lidi nějak moc fandili. Doufám, že my to doma zvládneme.

V dalším zápase už budete čelit vyřazení. Co od toho duelu čekat?
Nad tím nemá cenu přemýšlet. Půjdeme do toho prostě naplno, jako v těch dvou domácích zápasech. Hrozně moc věřím, že to zvládneme.

Zápas rozhodl Zbyněk Irgl. Překvapilo vás, že po té dlouhé nemoci naskočil?
Abych řekl pravdu, já jsem neznal průběh jeho léčení a nevěděl jsem jestli naskočí. Nakonec naskočil a rozhodl. On ty penalty umí dobře, několikrát už se mu to povedlo i v nároďáku.

Potkali jste se tam při úvodním buly, co jste si řekli?
Řekl jsem mu, že jsem rád, že se vrátil a popřál jsem mu hodně zdraví.

29:45
Takový byl ice time Michala Vondrky v pátém semifinále

Jak moc ovlivnilo sparťanský výkon to, že kapitán Tomáš Rolinek měl jen několik střídání. Chyběly třeba v závěru síly?
Já myslím, že jsme měli sil dost. Rolas nás tam psychicky podporoval. Naskakoval na důležitá oslabení a myslím, že to zvládl skvěle. Je to bojovník.

V prodloužení to nejprve vypadalo, že vám dochází síly, v závěru však přišlo velké vzepětí a mohli jste rozhodnout. Co vás nakoplo?
To tak přijde samo. Je to vrchol sezony, člověk ze sebe musí vyždímat absolutně všechno!

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Sparťanská pětka získala 178.450 korun

Termíny sezony: extraliga, Liga mistrů i Davos

Sparťanská pětka: charitativní běh Stromovkou

Junioři odstartují sezonu proti Plzni