15. 1. 2017 Jakub Borovský

Vrána: Bylo to vyhecované, dva body bereme

Opět to bylo drama se šťastným koncem. Podruhé za sebou dospěl zápas Sparty do prodloužení, plzeňské indiány porazili Pražané až gólem tři sekundy před koncem nastaveného času. Velký podíl na výhře 3:2 má PETR VRÁNA, který byl u všech branek. Nejprve sám proměnil trestné střílení, následně asistoval u přesilovkové trefy Pecha a vítězného gólu Hlinky. "A teď se hlavně dobře připravit na úterý na Ligu mistrů, to bude hodně důležitý zápas," dobře ví Vrána.

Další výhra v prodloužení, ovšem těsně před koncem nastaveného času. Nepřemýšleli jste už o nájezdech?
Člověk na to myslí už tak třicet vteřin do konce. Byla to taková plácaná, nikdo neměl kotouč pod kontrolou a nakonec to skončilo u Jardy, který to propálil snad přes dva hráče, ani nevím jak. Dva body jsou super, bylo to těžké a vyhecované utkání, fanoušci byli velice zapojeni, mělo to skvělou atmosféru. Škoda, že nemáme tři body, ale bereme i dva.

Vy jste otevřel skóre brankou z trestného střílení, které jste ale zamýšlel zřejmě trochu jinak, že?
Kdybych to tak zamýšlel, to bych byl asi kouzelník. (směje se) Chtěl jsem to zvednout nahoru nad lapačku, ale netrefil jsem to. Se štěstím si to pak Machovský odrazil do brány. Za gól jsem určitě rád.

V zápase opět nastoupil Jakub Škarek a proměnil čtvrtý start ve čtvrtou výhru, jak hodnotíte jeho sérii?
Zatím to vychází, chytal výborně jako zápasy před tím. V některých momentech nás držel ve hře a na konci se to ukázalo jako velmi důležité, když utkání došlo do prodloužení. Pro něj to není jednoduchý, mladý kluk chytá první ligu, nedávno se vrátil z mistrovství světa juniorů a včera chytal ještě první ligu za Jihlavu. Výborný výkon.

Zažil jste už hodně gólmanů. Jaký je Jakub Škarek?

Těžko říct, on je tichý, moc toho nenamluví. Je to samozřejmě tím, že je mladý. Ale je vidět, že se velice poctivě připravuje na zápasy. Soustředí se na sebe, dělá si svoje věci, rozcvičku. Je to profík. To stejné na tréninku, snaží se, poslouchá trenéra gólmanů a dělá spoustu věcí i potom, co trénink skončí. Je vidět, že má cíl, má to srovnané v hlavě a jde si za tím.

Před nedělním utkáním měla Plzeň sérii pěti výher v řadě, bylo to znát?
Je vidět, že oproti těm minulým dvěma zápasům hrají lépe, sebevědoměji. Mají šikovné kluky, ať to je Dominik Kubalík nebo další hráči, všichni mají vysokou úroveň. Podržel je gólman, ten dneska podal výborný výkon. Pro diváky to mělo všechno – rvačku, pár gólů a emoce. Super zápas.

Už v úterý hrajete další utkání. Jak zvládáte náročný program?
Hráli jsme teď úterý, pátek, neděle a teď znovu úterý. Je to náročné, ale myslím, že si s tím každý v nějaké fázi sezony projde, kluci jsou profíci, musíme se nachystat. Utkání bude těžké, ale doufám, že přijde hodně lidí. Máme to dobře rozjeté a uvidíme, co bude. Půjdeme do toho naplno, nebude to jednoduché, ale uděláme všechno, abychom postoupili. Začíná to vlastně už teď, musíme dobře zregenerovat, v pondělí si dát kvalitní trénink a v úterý nás čeká jeden z nejdůležitějších zápasů sezony.

První gól zápasu na plzeňském ledě zaznamenal z trestného střílení PETR VRÁNA!

Video zveřejněné uživatelem hcspartapraha (@hcspartapraha),

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Machovský: Za kluky jsem chodil s ortézou

Polášek: Strašně se těším na partu v kabině

Nová posila! Do Sparty se vrací Adam Polášek

Vstupenky na derby a přípravu v prodeji!