7. 10. 2016 Martina Nová

Vrána: Jsme rádi, že jsme nedostali gól

Sparta se v utkání 10. kola na domácím ledě blýskla vysokou výhrou 9:0 proti Mladé Boleslavi. Svůj podíl na ní měl i útočník PETR VRÁNA, který nejprve skóroval ve druhém dějství a ve třetí dvacetiminutovce zvyšoval už na 6:0. Jak sparťanský forvard prozradil, kromě gólové nadílky Pražany těší předvedený důraz ve třetí třetině a také fakt, že pomohli Filipu Novotnému k vychytané nule.

Teprve třetí zápas na domácím ledě v extraligové sezoně a hned vysoké vítězství 9:0 nad Mladou Boleslaví, jak byste zhodnotil dnešní utkání?
Jsme samozřejmě rádi, že to takhle dopadlo. V té první třetině se zápas tak nevyvíjel, ale potom jsme zvládli dobře druhou třetinu. Ten konec je už věc druhá, že jsme přidali další góly. Dobře jsme zvládli naši hru, nedostali jsme gól, pomohli jsme Novasovi v bráně a to si myslím bylo hodně důležité.

Jste autorem branky na 2:0, jak byste popsal tento gólový moment?
Domluvili jsme se s Růžou, že bude přihrávat před brankoviště na zadní tyč a v podstatě mi řekl, kam se mám postavit. Myslím si, že to sehrál perfektně a zakončoval jsem prakticky do prázdné brány.

Byl to právě tento gól, který určil ráz utkání?
Myslím si, že ráz utkání určila celá druhá třetina, kde jsme k ničemu moc nepustili, hráli jsme systémově to, co jsme chtěli, zachytal gólman. Napadali nám tam góly, ale důležité je, že jsme to herně dobře zvládli.

Petr Vrána

Překvapilo vás, že Mladá Boleslav tolik chybovala v defenzívě?
Všichni to známe, když není dobrý den nebo když se některé věci zkrátka sesypou, někdy se nedaří. Na druhou stranu my jsme zase bránili výborně, věděli jsme, s čím na nás přijdou, ale i tak nám to dělalo problémy. Vytahovali hráče, hráli hodně agresivně, chodili hodně za námi hrotovými útočníky. Hráli dobře v podstatě až do té doby, co jsme utekli na 3:0.

Pomohl vám ten gól do kabiny v závěru prvního dějství, dodalo vám to více sebevědomí?
Samozřejmě, vždycky to pomůže. Je lepší jít do kabiny za stavu 1:0 než 0:0. Zápas vypadal otevřeně, takže člověk má stále psychickou výhodu. Ale oni hráli ten začátek dobře, zkrátka za stavu 3:0, 4:0 se to někdy začne sypat. Je to hodně psychicky náročné pro každého a nám to tam naštěstí dneska padalo.

Po té první třetině, která byla poměrně vyrovnaná, řekli jste si něco zásadního během přestávky v kabině?
Věděli jsme, že budou hrát tak, jak hráli. Mají rychlé hrotové útočníky, dělalo nám to problémy. Bylo dobře, že jsme dali ten gól, něco jsme si k tomu řekli, že si některé věci musíme více hlídat a ve druhé třetině to začalo fungovat lépe.

Nemrzí vás trochu, že jste nakonec tu „desítku“ nedali?
Myslím si, že můžeme být rádi za devět, a nepokoušet to. Ty góly tam napadaly na konci, Samozřejmě, že každý z kluků pak chtěl přidat nějaký gól, takže více stříleli. Možná kdybychom takhle hráli vždycky, tak těch gólů budeme dávat víc, kdybychom takhle agresivně zakončovali. Nicméně jsme rádi, že jsme nedostali gól, a že jsme zvládli systémově to, co jsme chtěli, a nepustili je k ničemu.

Řekli vám trenéři již nějaké hodnocení dnešního zápasu v kabině, jak oni jsou spokojení?
Bavili jsme se o tom, pochválili samozřejmě gólmana a dobře zvládnutou obranu.

Řekl byste, z vašeho osobního pohledu, že byl tento zápas zatím nejhezčí v sezoně?
Skóre 9:0 je krásné, ale těžko se to dá posoudit hned po zápase. Jinak to vypadá pro nás hráče ze střídačky, než když to vidíte z vrchu. Nedokážu posoudit, ale nedostali jsme gól, donutili jsme je k některým chybám, využili jsme přesilovky, takže určitě veliká spokojenost.

Myslíte si, že vám tento výsledek pomůže v dalších zápasech?
Dnes to bylo extrémní, zápasy 9:0 se nevidí často. Samozřejmě doufáme, že nám to dodá sebevědomí. Některé góly jsme dali z agresivních zakončení, přesilovka fungovala dobře. Určitě budeme rádi, když toho využijeme a takhle na to půjdeme dál.

Jak byste zhodnotil dnešní spolupráci s vašimi křídly, Štefanem Ružičkou a Brianem Ihnačákem?
Kluci jsou vynikající na kotouči a velice chytří útočníci, rádi si s pukem hrají. Dneska nás to bavilo a byli jsme produktivní. Jsem rád, že nám vyšly přesilovky.

Našel byste vůbec nějaký aspekt hry, který by se podle vás dal zlepšit do příštího zápasu v Litvínově?
Každý zápas se dá něco zlepšit a vždycky lze něco odehrát lépe. Myslím si, že jsme mohli třeba lépe zahrát oslabení, možná byly zase zbytečné fauly, ale zápas byl takový, jaký byl. Hned po zápase se to ale špatně hodnotí, člověk se na to musí podívat a myslím, že nám k tomu trenéři určitě ještě něco řeknou.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Chlapík: Rád bych si za Spartu ještě zahrál

Trenéři: Jsme rádi, že můžeme být na ledě

​Sparťanská krev #14: Kdy jindy, když ne teď!

Bratři ve Spartě: Nedvědovi, Francouzi i naděje