8. 1. 2017 Petra Pilbauerová

Vrána: Naše produktivita nebyla optimální

Úspěšná venkovní bilance Sparty narazila o tvrdé zdi litvínovského hradu, který tentokrát namísto Jaroslava Januse pohlídal brankář Michael Petrásek. Svěřenci Jiřího Kalouse přestříleli domácí tým v poměru 39:24, ale mladý gólman ukázal své kvality. Podruhé kapituloval až v momentě, kdy se Pöpperle odebral na střídačku a proti němu nastoupilo šest bruslařů. Pech dodal svou trefou naději a PETR VRÁNA dosáhl na vyrovnání, jeho gól ale nebyl uznán a ani tentokrát se z Podkrušnohoří body nevezou.

Petře, nakonec odjíždíte bez bodů. Jak těžká je pro vás tato porážka vzhledem k tomu, že ještě v závěru utkání jste byli velmi blízko brance, která by Spartu dostala do prodloužení?
Každá porážka je těžká bez ohledu na to, jestli prohrajete těsně nebo s rozdílem. Je to škoda. Teď se mi to špatně hodnotí, protože jsem zápas neviděl na záznamu, ale myslím si, že jsme měli ze začátku trochu navrch. Litvínov byl podpořený výborně chytajícím gólmanem a my se po vlastních chybách a vyloučeních dostali do těžké situace. Ten zápas se mohl vyvíjet i jinak.

Je pochopitelné, že danou situaci vnímáte jinak než rozhodčí, ale i přesto se podívejme i na vaši gólovou šanci v samotném závěru hry. Podařilo se vám najet si přímo před Petráska a vystřelit. Ta situace ale asi nedopadla úplně dle vašich představ?
Já tu asi nejsem od toho, abych něco takového posuzoval. Tohle je spíš v kompetenci rozhodčích a lidí, co zápas sledují svrchu. Já jsem šel zkrátka do souboje, získal kotouč a natlačil se před branku. O nic víc jsem se v podstatě nesnažil. Puk dojel za brankovou čáru a já se radoval, že jsme vyrovnali. Pak se po nějaké dohodě zřejmě rozhodčí shodli, že to bylo jinak. Netuším, na základě jakého důvodu se tak usnesli. Možná bych celou akci mohl posoudit líp, kdybych ji viděl na záznamu, ale takhle mohu říct pouze to, že jsem usiloval o to být co nejblíže k brance.

Celou situace nakonec vyvrcholila vaším dvouminutovým trestem. Ještě předtím, než jste z ledu odjel, jste ale s hlavním rozhodčím krátce mluvil. Dalo by se interpretovat, co jste si v danou chvíli řekli?
Nebylo tam moc prostoru k nějaké diskuzi. Sudí se zkrátka tak dohodli, a když zbývá deset vteřin do konce zápasu, nemůžete toho už moc změnit.

Dalo by se tedy říct, že rozhodujícím okamžikem bylo čtyřminutové oslabení ve třetí třetině?
To bych takhle přímo netvrdil. My jsme během toho oslabení sice inkasovali, ale zároveň ho odehráli velice dobře. Domácím zřejmě vyšla nějaká situace, kterou mají dobře sehranou, a nám se na puk nedařilo dosáhnout. Došlo ke křižné přihrávce mezi protihráči a bohužel pro nás to tam spadlo. Je škoda, když se téměř podaří ubránit čtyřminutovou přesilovku soupeře a na jejím konci dostanete gól. Dnešní produktivita nebyla z naší strany úplně optimální, ale s tím už se teď nedá nic dělat.

Čtvrté místo se vám o trochu vzdálilo. Jak vnímáte tento boj?
Liga je vyrovnaná už od začátku sezony a tomu odpovídá i tabulka. Mohli jsme se tentokrát vytáhnout výš, protože zápas se nám podařilo rozehrát dobře. Možná jsme měli i trochu víc ze hry než domácí, ale ani tak to nedopadlo. Je potřeba zvednout hlavy vzhůru a pokračovat dál.

Když se podíváte na hokejovou stránku zápasu, byl to dobrý test na úterní utkání Ligy mistrů proti švédskému Växjö?
Z hokejového hlediska to bylo kvalitní utkání. Z mého pohledu pohledu tomu nic nechybělo. Hra měla náboj, byla tam nějaká ta vyloučení, přesilovky, hodně střel a tlaku do brány. Švédové budou přeci jen ale o trochu někde jinde. Uvidíme, jak budou hrát. Třeba půjdou na jistotu. Zatím netušíme, co na nás ve Švédsku čeká, to se dozvíme až v pondělí při přípravě na další utkání.

×
Dnes v 16:00 | Muži
HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Zpátky do Prahy, Sparta hostí Litvínov

Sukeľ: Zasloužená výhra, skvělý výkon!

Leo Gudas: Radka bych ve Spartě viděl rád

Mistři 2007 - II. díl: Co dělají šampioni?