5. 10. 2004 Vojtěch Gibiš

Vsetín přijede v úterý na Spartu bez Čechmánka

Po víkendových dvou utkáních na ledě Plzně a Jihlavy se pražská Sparta vrací na domácí stadion. Do T-Mobile Areny přijede Vsetín, ale očekávaný brankářský souboj Bříza - Čechmánek se nakonec neuskuteční, vsetínského mága trápí třísla.

Doby, kdy Vsetín válcoval soupeře a v rozmezí sedmi let získal šest titulů, jsou dávno pryč. Na přelomu století patřily bitvy Sparty a Vsetína mezi ty nejkrásnější, které mohla česká extraliga nabídnout. Poté ale přišla finanční krize a zlatou generaci vystřídala mladá krev. Z týmu zkušených se stal mančaft, který spíše vyniká svojí dravostí a bojovností. Výluka v NHL přivábila do Vsetína trojici hráčů. Obránce Rostislava Kleslu, slovenského útočníka Branka Radivojeviče a především brankáře Romana Čechmánka. Tým získal sebevědomí a v prvních dvou kolech senzačně porazil Slavii a Kladno. Pak už přišel pouze bod za prohru v prodloužení s Libercem a po pěti prohrách pád až na jedenácté místo tabulky.

Tým se pere se střeleckou nemohoucností. V minulých dvou kolech Vsetín vstřelil jednu jedinou branku, kterou zaznamenal obránce Columbusu Klesla. Trenér Neliba musí před úterním zápasem rozlousknout další těžký oříšek- zranění Romana Čechmánka. Zkušený matador laboruje s nataženými třísly a vynechá zápas v Praze. "Dostal volno, leduje a bude záležet pouze na něm, jak se bude cítit. V úterý na Spartě chytat nebude," uvedl asistent trenéra Tabara pro hokej.cz. Po operaci křížových svalů je mimo hru i druhý brankář Radovan Biegl. "K Masnému jsme povolali Plška, v záloze máme šikovného mladíka Žigárdyho. Momentálně nikoho dalšího nehledáme," nechal se slyšet Zdislav Tabara.

Sparta po víkendu obsadila první příčku tabulky. Vrásky na čele Slavomíra Lenera dělala pouze zranění a nachlazení domácích hráčů. Situace se ale před úterním zápasem zlepšuje. Připraven zasáhnout do zápasu bude Petr Nedvěd. Není vyloučen ani start Jana Marka, Jana Hlaváče a Petra Tona. Na listině zraněných tedy stále zůstávají Jindřich Kotrla, Michal Sivek a Josef Melichar. Pražanům se přesto daří. Krom jediné porážky od Slavie a remízy s Pardubicemi vždy Sparťané vyšli z boje vítězně. "Každá řada dokáže dávat góly a také tak činí, v tom je naše největší síla," uvedl pro idnes.cz Petr Ton. V týmu panuje výborná atmosféra, hráči drží za jeden provaz, i to je základ úspěchu. "Už od přípravy si všichni rozumíme, nemáme žádný problém. Nejdřív jsem měl trochu strach, že těch hvězd bude v mužstvu moc, ale brzo bylo jasné, že jsem se mýlil," podotkl na závěr třicetiletý Ton.

Utkání začíná v T-Mobile Areně v 18:30. Vstupenky si můžete zakoupit v pokladnách haly od 9:00. Ceny vstupenek činí 130 kč na sezení a 70 kč na stání. Zápas můžete rovněž sledovat v našem online přenosu.