11. 8. 2006 Vojtěch Gibiš

Výborný: Jsem rád, že jsme zápas nezabalili

Zápas v ostrém tempu viděli diváci, kteří navštívili ve čtvrtek večer T-Mobile Arenu. Oba týmy hrály aktivně, zápas se hrál poměrně tvrdě. Na Liberci bylo ze začátku vidět, že hrají již čtvrtý přípravný zápas, domácí se rozjížděli pomaleji.
Trenér Sparty nepřikládal těsné prohře příliš velkou váhu. “Jsme stále ve velké tréninkové zátěži. Na Liberci byla vidět rozehranost, navíc Liberečtí vzali zápas velmi zodpovědně. Ale my jsme za to rádi, od toho přípravná utkání jsou. Sice jsme prohrávali 0:3, ale zápas jsme nezabalili. Ve třetí třetině jsme trefili a ještě jsme utkání zdramatizovali.“

Kouč mistrovského týmu přičítal špatný začátek hlavně smůle sparťanů v koncovce. “Liberci tam spadlo ze začátku všechno, nám se střelecky nedařilo. Na můj vkus bylo v zápase až moc potyček, ale k hokeji to prostě patří. Beru tohle utkání jako kvalitní přípravu.“

Trenérské duo nemohlo počítat v zápase s Libercem hned s několika hráči. “Martin Štrba se dá dohromady až v září, Petr Ton má malé zdravotní problémy, takže jsme nechtěli riskovat jeho další zranění. Michal Sivek měl zas nějaké žaludeční potíže."

Jen z lavičky sledoval zápas Dušan Salfický, neboť trenéři dali příležitost Petru Přikrylovi. Navíc velmi brzy ze zápasu odstoupil Tomáš Netík, kterého hrubě fauloval Stanislav Procházka, který dostal za tento zákrok trest na pět minut a do konce utkání. Těžce otřesený Netík byl poslán na vyšetření do nemocnice. “Mluvil jsem s doktorem Dušanem Singerem a naštěstí vyšetření vyloučila nějaké problémy. Myslím si, že Tomáš přijde v pátek na trénink a zkusí bruslit,“ komentoval dvaapadesátiletý kouč.

Sparta srovnala krok s Libercem během úvodních minut třetí dvacetiminutovky. K vyrovnaní přispěl obránce František Ptáček, který v přesilovce pět na tři snížil na rozdíl jediného gólu.

Myslíte si, že začátek zápasu ovlivnilo to, že pro Liberec to byl čtvrtý zápas, kdežto pro vás teprve druhý?
Určitě ano, rozehranost byla znát. My jsme k zápasu přistoupili jako k přáteláku, Liberec to bral prestižně. Proto nám chvíli trvalo, než jsme srovnali krok. Později se proto hra vyrovnala.

Utkání bylo hrané v dost drsném duchu…
Liberec si s tím začal. My se přece nenecháme doma otloukat. Jsem rád, že jsme se vyrovnali s tvrdou a nepříjemnou hrou Liberce. Je vidět, že když chceme, tak to jde.

Dlouho se vám nedařilo vstřelit branku. Byl čtyřicet minut překážkou Milan Hnilička?
Spíše jsme neměli tolik šancí. Měli jsme sice dvě vyložené, ale ty chytil. Koneckonců od toho tam je. Nemůžu říct, že by pro nás Milan znamenal problém, spíše šlo na něj málo střel.

Do třetí třetiny jste vstoupili aktivněji a poměrně záhy jste vyrovnali…
Začali jsme už lépe ve druhé třetině, ale to jsme se ještě rozjížděli. Ve třetí třetině nám to tam napadalo a je jen škoda toho čtvrtého gólu Liberce.

Vy jste se trefil ve dvojnásobné přesilovce od modré čáry. Byla to taková typicky Ptáčkovská záludná střela?
Hnilda říkal, že to byla pěkně jedovatá střela, ale já sem moc neviděl přes hráče, který proti mně vyrazil. Byla to typická přesilovka pět na tři, v které se nám nedařili přihrávky. Tak jsem si řekl, že zkusím vystřelit a ono to vyšlo.

Po dlouhé době zůstala sparťanská obrana s jednou výjimkou pohromadě. Pomáhá vám to, že jste spolu hráli už loni?
Vždycky je lepší, když se hráči déle znají. Na druhou stranu je ten dnešní hokej tak rychlý a hektický, že to zas tak velkou roli nehraje. Každopádně doufám, že nám sehranost v lize pomůže.