3. 8. 2006 Vojtěch Gibiš

Výborný: S Tonem a Markem trénuje Kratěna

Hráči Sparty začali dvacátého července trénovat na ledě, třetího srpna pak sehrají první přípravné utkání na jihu Čech. Trenér František Výborný určil nové složení týmu, sehrání jednotlivých útoků mu však komplikuje fakt, že Martin Štrba nebude zřejmě ještě několik týdnů schopen naskočit do zápasu. S Markem a Tonem tedy zatím trénuje Ondřej Kratěna.
Jste s týmem na ledě druhý týden. Jaká panuje zatím s přípravou z vašeho pohledu spokojenost?
Pro hráče jsou tyhle začátky jak fyzicky, tak časově náročné. Po prvním týdnu jsme si s Marianem Jelínkem řekli, že jsme splnili všechno, co jsme naplánovali. Hráči trénuji ve čtyřhodinových blocích, tři hodiny jsou na ledě a hodinu tráví v posilovně. Takže je to pro ně dost těžké, ale svůj účel to plní.

Na co se nejvíce při trénincích na ledě soustřeďujete?
Nyní je to nejvíce zaměřeno na různé herní činnosti jednotlivce. Sezona je na začátku, my máme tréninkové manko díky krátké přípravě. Proto to teď doháníme. Začínáme ale už hrát i přípravná utkání, takže nacvičujeme už i různé herní situace. Ale zatím jen velmi minimálně. Spíš se zaměřujeme na součinnost jednotlivých dvojic a trojic.

Mluvíte o součinnosti jednotlivých hráčů. Už máte představu o tom, jak vyjedou útoky do přípravných zápasů?
Martin Štrba se zřejmě nestihne dát do začátku extraligy do pořádku, léčba jeho zranění totiž vyžaduje určitou dobu, takže zatím trénujeme ve složení: Sivek – Hlinka – Hlaváč, Ton – Marek – Kratěna, Netík – Podlešák - Hromas, Dragoun – Langhammer – Vrbata a Petr Jelínek. Ale není to nic definitivního, zatím takhle pouze trénujeme.

Na zkoušku je ve Spartě Petr Jelínek. Kdy rozhodnete o jeho osudu?
Jsme domluveni se Slavií, že u nás Petr zůstane do konce srpna a pak se uvidí. Chceme Petra vidět v přípravných zápasech. Přístup má dobrý, minulý týden shodil několik kilo, trénuje dobře. Máme typově podobného hráče – Davida Vrbatu, který patří nám. Takže uvidíme, jak se rozhodneme. Myslím si ale, že budeme potřebovat třináct útočníků, určitě se nám nevyhnou zranění.

Třetího srpna sehrajete první přípravné utkání s Českými Budějovicemi. Jste rád, že už uvidíte své svěřence v zápase?
Budeme hrát na vítězství, ale neklademe tomu utkání přílišnou váhu, bude to jen první z přípravných zápasů. Někteří hráči totiž budou už na zápas herně připraveni, jiní se do zápasového tempa dostanou až později. Žádné velké závěry z tohohle utkání dělat nebudeme.

Kdo bude chytat první přípravné utkání? A budete vytěžovat oba brankáře, nebo vše odchytá jen jeden?
V Českých Budějovicích bude chytat Dušan Salfický, ale jinak bude dostávat příležitost i Petr Přikryl.

Z jedenácti přípravných utkání sehrajete jen tři s vašimi soupeři z extraligy. Proč jenom se třemi?
Vycházíme z toho, že s extraligovými týmy toho sehrajeme hodně během sezony. Není dobré hrát s nimi ještě hodně přípravných zápasů. Chtěli jsme třeba do přípravy trochu jiné soupeře, ale ty už měly domluvené něco jiného, neboť přípravné zápasy se domlouvají už během play-off.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Hráči přistoupili na dočasné snížení platu

Jiří Hrdina: Ze Sparty jsem měl dobrý pocit

​Buchtele prodloužil kontrakt se Spartou

STATISTIKY: Veleli zkušení, dařilo se i bekům