19. 1. 2010 Michal Pavlík

Výborný: V téhle části soutěže se rozhoduje

Praha - Jako správný kapitán zavelel k obratu vývoje utkání. David Výborný byl u všech prvních tří branek Sparty v zápase s Kometou Brno, ve kterém Holešovičtí vyhráli 5:1. "Daří se nám v nejdůležitější části soutěže," uvedl po zápase spokojený Výborný, který se blýskl třeba krásnou přihrávkou na druhý gól, kdy Martin Podlešák doklepával do prázdné brány.

David Výborný

Sparťané vyhráli důležitý domácí zápas proti Kometě Brno. I když na úvod inkasovali z hole obránce Bičánka, zavelel k obratu kapitán Pražanů David Výborný, který na první gól nabil Tonovi. „My jsme domluvený, že tam Petr stojí a já mu nabíjím. Petr to navíc výborně trefil,“ popsal vyrovnávací trefu David Výborný. Branka navíc padla ve hře čtyři na čtyři. Další chvíle muže s céčkem na prsu přišly ve druhé třetině. Perfektní akci Látala vyšperkoval Výborný lahůdkovou přihrávkou před prázdnou bránu Podlešákovi. „Látoš (Látal) tam ujel, dal mi puk. Byl jsem sám mezi kruhy a viděl jsem Podlejdu (Podlešák) do prázdný, takže nebylo co řešit,“ zavzpomínal Výborný, který nad jinou variantou zakončení nepřemýšlel: „Na střelu jsem nepomýšlel.“ Do konce druhé části ještě přihrál i na druhou branku Martin Podlešáka v utkání.

Z počátku to na ledě vypadalo, že se Brno pokusí Spartu poprvé v sezoně porazit, ovšem v následujících minutách už to byla jasná záležitost Holešovických. Přesto se nejednalo o povinnou výhru. „Neřekl bych, že to byla povinná výhra. Kometa hraje poslední dobou dobře a pro nás to byl těžký zápas,“ zdůraznil David Výborný a popsal rozhodující moment zápasu: „Rozhodující bylo, že jsme hned srovnali na jedna jedna. Pak určitě i to, že jsme měli dobrou druhou třetinu.“

Poslední zápasy se s výkony Sparty zvedá i výkon jejího kapitána. „Jsem rád za sebe, ale hlavně jsem rád, že jsme získali tři body a v tabulce udrželi šesté místo,“ uvedl autor tří asistencí. Sparta výhrou zahájila šňůru dobře tří domácích střetnutí v řadě. „Chceme vyhrát každý zápas. Jsem rád, že se nám daří po Novém roce. V téhle části soutěže se rozhoduje,“ uzavřel Výborný.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mácha: Starší kluci týmu pomůžou

Vyhrajte podepsaný dres Lukáše Pecha!

Hlaváč: Možná se do Sparty vrátím

Sparťané po nákaze darovali krevní plazmu