24. 9. 2004 Lucie Vítková

Vyhecovaná utkání nám nevadí, říká Michal Dobroň

Sparťané poprvé zvítězili na stadióně soupeře, povedlo se jim eliminovat první Reichlův útok. Nehrálo se zrovna v rukavičkách a utkání provázela bouřlivá atmosféra. Proto po zápase vládla v táboře Sparty spokojenost.
Právě taková utkání jako by byla šítá na míru Michalovi Dobroňovi: "Bylo to tvrdé a vyrovnané utkání," ujišťuje robustní bek. Právě on vstřelil po 36 minutách hry velmi důležitý první gól hostí. "Sivek přihrál mezi kruhy, šťastně se to ke mně odrazilo a spadlo to tam, takže určitě spokojenost po všech stránkách," popisuje střelec gólovou situaci. Z míry jej nevyvedla ani bouřlivá atmosféra v hledišti proti Spartě: "Všude jsou na Spartu diváci vysazení, to se není čemu divit, takže nám to nevadí a spíše nás to povzbudí", usmívá se Michal.

Poprvé se proti "svému" týmu v extraligovém zápase postavil Jindřich Kotrla. "Nervozitu ani napětí jsem před zápasem necítil. Už jsem dost starý na to, abych musel lidem tady dokazovat, že hokej hrát umím," razantně říká levé křídlo Sparty. "Cítil jsem se dobře, zápas jsem viděl pozitivně pro nás, jelikož jsme měli po celou dobu navrch," vysvětluje důvod své spokojenosti. "Hráli jsme perfektně, plnili jsme určenou taktiku, byli jsme zodpovědní a zaslouženě jsme vyhráli," popisuje Jindřich důvody k výhře Sparty.

Ani asistent trenéra Leo Gudas nešetřil na své svěřence chválou."Hráči dneska podali vynikající výkon ve všech třetinách a zaslouženě jsme vyhráli, protože jsme byli daleko důraznější a měli jsme větší chuť vyhrát," říká rozhodně. Ve výhře však vidí i jiná pozitiva: "Poprvé jsme vyhráli venku a myslím si, že nám to určitě pomůže nejen pro zápasy venku, ale i pro zápasy doma a my už se teď soustředíme na další zápas." Právě další zápas sehraje Sparta doma s Pardubicemi, které jsou po čtyřech kolech stále bez bodu. " Krize nekrize, Pardubice jsou mužstvo jako každé jiné a my se na ně musíme pořádně připravit," odmítá Gudas situaci, že by došlo k podcenění soupeře. Stejná slova potvrzuje i Michal Dobroň: "Pardubice jsou super mančaft a budou se chtít určitě chytit na každém soupeři, ale my jim to nedovolíme", přesvědčuje na závěr odhodlaně.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Daníček před MS: Porveme se o medaili!

Čtyři sparťané zabojují o MS! Lídr juniorů jede

Vydražte si hrané dresy ze sezony 2023/2024

Řepík: Chtěli jsme finále, ale cíl jsme nesplnili