21. 1. 2011 Tereza Janovská

Vyhrát musíme vše, nejen derby, uvědomuje si Macholda

I druhý zápas o hokejovou Prahu v holešovické TESLA ARENĚ vyhráli sparťané. Pro brankáře Pöpperleho vybojovali čisté konto a do brány soupeře se postupně trefili Broš, Kafka a Ton. U druhé branky se svou přihrávkou blýskl Petr Macholda. „Abych se přiznal, tak jsem tuto přihrávku párkrát zkoušel. V tomto případě to však vyplynulo samo ze hry, kdy se mi kotouč se štěstím odrazil zpátky před bránu,“ popisuje akci.

Střela za bránu, odraz od mantinelu před ní, kde již čeká spoluhráč na dorážku. Tuto akci většinou vidíme třeba u Jiřího Vykoukala. Dnes tím hráčem však byl muž s číslem 82 na zádech. „Spolu jsme tuto akci nikdy netrénovali. Já jsem chtěl původně dnes udělat trochu něco jiného, ale nakonec to dopadlo takhle, za což jsem samozřejmě rád,“ usmívá se.

Derby pražských týmů bývá většinou nejlákavějším zápasem celé extraligy. V O2 aréně se hráčům Sparty v této sezoně sice nepodařilo ani jednou vyhrát, zato doma to sešívaným soupeřům vrátili se vší parádou. „Pocity jsou dnes opravdu skvělé. Těší mě, že jsme vyhráli, ale potřebujeme vyhrát všechny zápasy a ne jen derby. I když výhra s rivalem těší o to víc,“ raduje se z výhry.

Petr Macholda
Jak to bývá na derby zvykem, i tentokrát byla atmosféra vynikající. Do ochozů zavítalo více jak deset tisíc fanoušků a v obou táborech to pěkně vřelo. „Je to vyhecovaný zápas, na který chodí hodně diváků z obou stran. Hraje se o hodně lépe před takovouto kulisou než před poloprázdným stadionem,“ těší ho téměř vyprodaná TESLA ARENA.

Po dnešním kole ztrácí sparťané na vytoužené desáté místo celých deset bodů. Na druhou stranu je ve hře ještě třicet bodů, tudíž reálná šance na postup do předkola play off stále žije. „Musíme hrát zápas od zápasu a doufat, že to vyjde. Vůbec se nemůžeme spoléhat na to, zda nám někdo pomůže, či nepomůže. Základem je vyhrávat a vyhrávat. Buď tam budeme, nebo tam nebudeme. Jiná možnost není,“ uvědomuje si.

Sparta většinu ze zbývajících zápasů odehraje na domácím ledě. Na led soupeře zavítá již pouze do Brna, Zlína a Karlových Varů. „Pro nás je to velká výhoda, protože nás k cíli poženou naši fanoušci. Jak už jsem řekl, my potřebujeme hlavně vyhrávat. To znamená, že budeme muset vyhrát i ty tři zápasy venku a nejen ty doma,“ dodává na závěr.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Ligu mistrů odstartujeme v Holešovicích!

Příprava pokračuje, Spartu čeká derby!

Šmerha: Fanoušci byli skvělí, užili jsme si to!

SPA - KVA 2:3sn - Po boji prohra v nájezdech