28. 2. 2022 Petr Pavlík

Výjezdy se vrací, březen odstartujeme ve Zlíně

Sparťané se po delší době vrací zpátky na venkovní kluziště, když v úterý 1. března od 17.30 hodin změří síly se Zlínem. Náš tým bude chtít natáhnout svou vítěznou šňůru a připsat si další tři body v honbě za nejlepší čtyřkou. Utkání na stadionu Luďka Čajky můžete sledovat v přímém přenosu na stanici Hokejka TV.

Třetí výhra v řadě, poprvé po návratu se trefil Tomášek

Pražané prožívají velmi vydařené období, když mají aktuálně v zádech cennou sérii tří vítězství v řadě. Náš tým vyzrál v předchozím kole na liberecké Tygry v poměru 5:2, když své první dva góly po návratu ze zahraničí vsítil talentovaný útočník David Tomášek. I díky němu sparťané zvítězili v domácím prostředí nad Libercem podruhé v sezoně a připsali si veledůležité tři body.

"Máme za sebou náročné utkání. Víme, že Liberec je velice silný soupeř s propracovaným systémem. Přiznám se, že se proti nim hraje těžko. Za výhru jsem rád z osobního i týmového hlediska,“ uvedl po utkání David Tomášek. „Proti Liberci jsem se osobně cítil nejlépe. Chci, aby mé výkony šly pořád nahoru. Do konce základní části nám zbývají čtyři zápasy, situace v tabulce se může ještě pořádně zamotat. Jsem rád, že se prezentujeme dobrým hokejem,“ dodal zkušený útočník, který v utkání zapsal tři kanadské body.

Zlínští se trápí a míří za sestupem z nejvyšší soutěže

Berani prožívají doslova hororovou sezonu, když tým z Baťova města po aktuální sezoně sestoupí z nejvyšší tuzemské soutěže. Zlínští hokejisté v uplynulém utkání statečně bojovali na ledě v Mladé Boleslavi, kde však prohráli 1:4. Jedinou branku svého týmu obstaral zkušený útočník Bedřich Köhler, jenž pouze zmínil hostující porážku. Berani aktuálně okupují se ziskem 42 bodů poslední flek v extraligové tabulce.

Vítězství u soupeře i nevydařená domácí odveta

Sparťané odehráli v aktuální sezoně s Berany zatím dva zápasy, ve kterých jednou zvítězili, a naopak jednou bral výhru soupeř. Náš tým nejprve uspěl ve Zlíně 4:1, ale následně nezvládl domácí odvetu, kdy inkasoval šest branek a prohrál 4:6. Pražané sice v utkání vedli a několikrát smazali gólovou ztrátu, přesto však na body v utkání nedosáhli.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Páté místo dorostenců na President Cupu

Tomášek po zranění: Snad mě to posílí!

Vstupenky na pražské derby v prodeji!

Krejčík: Potkal jsem tu spoustu kamarádů