5. 3. 2010 Pavel Hrdina

Vykoukal rozhodl, mluvil ale o štěstí

P r a h a - Vítěznou rozlučku se základní částí zažili hokejisté s velkým S na prsou v západočeské metropoli. Plzeňský klub oslavoval zisk nového trofeje pro nejlepší tým dlouhodobé soutěže a před svými fanoušky prohrál po dlouhých čtyřech měsících. Vítěznou trefu zaznamenal Jiří Vykoukal, nejzkušenější ze sparťanských obránců.

Jiří Vykoukal

Sparta udolala v letošní sezoně 106 bodovou Plzeň na vlastním hřišti, což se naposledy povedlo Liberci v 1. listopadu. Na stadionu vládla slavnostní nálada díky předávání prezidentského poháru. „Když jsou v týmu nějaké oslavy, mužstvo nepředvádí takový výkon, jaký by mělo. Přesto to byl těžký zápas, obě mužstva měla šanci vyhrát a dnes jsme měli trochu víc štěstí,“ shrnul střelec vítězného gólu.

Ten padl v 50. minutě rychlou ranou z voleje. „Dostal jsem dobrou nahrávku od Martina Látala, nedíval jsem se na branku a hned jsem vystřelil, protože byli hráči kolem mě. Se stěstím jsem to trefil přesně,“ pravil 4. nejproduktivnější obránce základní části. Vítězství pak ještě pečetil pár vteřin před závěrečnou sirénou Michal Broš.

Naladila Sparta před vyřazovací částí dobrou formu? Zkušený bek je v soudech opatrný: „Každá výhra potěší, ale nepřeceňuju jí. Máme teď zase 10 dní pauzu a po ní může být všechno jinak. Navíc to bude trochu jiné, play-off je play-off. Hraje se jiný hokej a může se stát cokoli.“

Stejnou zdrženlivost projevuje i při hodnocení čtvrtfinálového soupeře z Vítkovic. „Při vyrovnanosti soutěže je každý soupeř těžký. Vítkovice mají výborně organizovaný tým bez výraznějších slabin, skvělé individuality, propracovanou obranu i kvalitního gólmana. Navíc začínají doma, což je vždycky výhoda,“ zhodnotil krátce.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
HC Sparta Praha
×
Dnes v 15:00 | Dor.
Mountfield HK
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sobotka: Věřím, že forma vydrží co nejdéle

CEB - SPA 1:5 - Výhru řídili Horák se Sobotkou

​Sparťani blízko rekordu, darovali krev i plazmu

O účast na MS U20 zabojují čtyři sparťané