18. 3. 2010 Lucie Strouhová

Vynikající Přikryl zničil Vítkovice

Byl to jeho zápas. Brankář Petr Přikryl ve druhém čtvrtfinále předvedl vynikající výkon, kterým zcela vymazal elitní forvardy ostravského celku a připsal si tak první čisté konto v sezóně v nejlepší možný okamžik. Krátce po střetnutí si tak vysloužil v útrobách haly mohutný potlesk nejen od svých spoluhráčů, ale i od vedení klubu.

Petře, čisté konto jste si připsal po roce. Nakolik je pro vás důležité?
Nula není podstatná. Podstatné je, že jsme vyhráli a za to patří velké díky celému týmu. Odvedli jsme přesně to, co jsme si řekli.

Přitom Vítkovice začaly zostra, hned v úvodu dvě velké šance spálil Štefanka. Neobával jste se o výsledek?
Byl jsem naprosto klidný. Jak ty šance rychle přišly, tak rychle jsem je musel vyřešit a nepřemýšlel jsem nad ničím jiným. Každý uděláme chybu, ale od toho tam je ten druhý, aby ji napravil a nám se to ve druhém zápase dařilo.

Další ošemetná situace nastala po zaváhání Cunika. Věděl jste, co Svačina udělá?
Do poslední chvíli jsem zůstal stát a toho se asi zalekl. Koukali jsme na sebe, ani jeden nevěděl, co bude. Nechtěl jsem ale udělat první pohyb. Zkusil to mezi nohy, stačil jsem si kleknout, což pro mě byla snad nejsnazší možná situace.

Petr Přikryl

Byla to nejtěžší chvíle v utkání?
Nejsložitější moment to nebyl, kluci především dobře bránili a den předtím tam bylo mnohem více těžších situací.

Kdy vám tedy bylo v zápase nejhůře?
Nejhůř mi bylo v noci, když jsem po úterním zápase nemohl usnout. (smích) V samotném utkání kluci opravdu hráli dobře dozadu a mě to pomáhalo, takže situace, kdy bychom opravdu hořeli z mého pohledu nenastaly.

Podobně jako den předtím jste se v utkání i rozčílil, tentokrát vám nikdo ze spoluhráčů včas nepodal hokejku…
Neměl bych se rozčilovat, měl bych spíše na tým působit klidně. Byl to úlet, který už se nestane.

Z Ostravy vezete jedno vítězství, jste spokojení?
Nevím, jestli můžeme být spokojeni. Zakládám si spíše na tom, jaké výkony jsme podali a v prvním zápase to nebylo úplně ono, nikdo z nás nepodal výkon, jaký měl. O to více mě těší, že jsme se z toho zvládli dostat a doufám, že takto budeme pokračovat i nadále a přinese nám to úspěch.

Musel se v kabině po úterním utkání hodně zvyšovat hlas?
Každý z nás je profesionál a každý z nás moc dobře věděl, že jsme nepodali dobrý výkon. V play off takhle málo prostě nestačí, přesto jsme si řekli jen něco malinko a každý z nás v hlavě věděl, co se musí do druhého dne zlepšit.