20. 11. 2011 Daniel Ježek

Vyplatilo se nám hrát stejným stylem jako Třinec, kvituje Ivan Rachůnek

V rámci 23. kola se sparťané vydali na led úřadujícího mistra z Třince. Utkání na východě republiky vyhráli hráči z hlavního města, když Třinci nasázeli pět branek. Zápas hodnotí autor první branky, útočník Ivan Rachůnek.

Sparťané šli do utkání z pozice nejlepšího celku na kluzištích soupeřů. Navíc Třineckým se v letošní sezóně doma moc nedaří. Svěřenci trenéra Jandače rozhodli zápas ve druhé třetině, když Ocelářům nasázeli tři branky. Spartu nakopl k výhře Ivan Rachůnek, který v deváté minutě otevřel skóre utkání. Ačkoli zápas nakonec skončil vítězstvím hostů v poměru 5:1, dle Rachůnka to zas tak jednoduché nebylo. „Zápas nebyl vůbec snadný. V první třetině byly šance na obou stranách, nám se ale potom v dalším průběhu hry podařilo nějaké šance zužitkovat. Třinečtí naopak nedokázali vstřelit více branek,“ popisuje křídelník první sparťanské formace průběh zápasu.

V úvodu utkání byli o něco lepším celkem Oceláři. Ti se dostali do několika šancí, od osmé minuty navíc hráli početní výhodu. Paradoxně však do vedení šli hráči Sparty, kteří zaskočili Třinecké při jejich početní výhodě. „V oslabení jsme s Radkem Philippem vybojovali puk za naší brankou. Radek pak, ve snaze vyhodit puk, naneštěstí trefil bránícího hráče,“ popisuje Rachůnek zárodek celé gólové akce a pokračuje.

„Kotouč se ale odrazil docela šťastně pro nás, protože se k němu dostal Michal Broš. Rázem vznikla situace dva na jednoho. Michal se snažil zakončit sám, brankář Hamerlík ho ale vychytal. Puk se odrazil ke mně a já se ho snažil doklepnout do branky. Ten se ale tak vrtěl, že jsem trefil jen beton gólmana. Od něj se to nakonec odrazilo do branky,“ dokončuje hráč s číslem deset popis své branky a úsměvem dodává. „Byla to trochu šťastná branka, ale i takové patří k hokeji.“

IVAN RACHŮNEK

Na první branku Sparty ještě Třinečtí stačili zareagovat vyrovnávající trefou Martina Richtera. To ale bylo ze strany domácích vše. Sparťané navíc v úvodu druhé periody navýšili své vedení. Hosté ale věděli, že zdaleka nemají vyhráno, Oceláři totiž ovládají rychlé brejky. „Před druhou třetinou jsme si řekli, že nehrajeme nikterak špatně. Museli jsme si ale dát pozor na třinecké protiútoky, které byly velmi nebezpečné. To se nám většinou dařilo eliminovat, vzadu nás pak skvělými zákroky jistil brankář Tomáš Pöpperle,“ chválí Rachůnek výkon svého brankáře.

Na gólech Sparty měl svůj podíl i brankář Hamerlík, který nepůsobil zrovna jistým dojmem. Ivan Rachůnek ale ví, že to vždy není chyba samotného gólmana. „Někdy to tam napadá, jindy zase ne. Po utkání to je pak velmi jednoduché hodit všechno na brankáře. Ony se ty chyby nakupí, začíná to propadnutím v útoku. Gólman je pak poslední instancí, která to ještě může nějak zachránit,“ ospravedlňuje rodák ze Zlína domácího brankáře.

Třinečtí jsou známí tím, že své soupeře častokrát přestřílí rozdílem několika branek. Sparťané za nimi ale vůbec nezaostávají, když v prozatimním průběhu extraligy nastříleli jen o dvě branky méně, než jejich dnešní soupeř. Důvodem může být útočné pojetí hry hráčů z hlavního města. „Třinec hraje útočný hokej, který ale přináší svá rizika. Nám se tím pádem otevřely vrátka do brejkových šancí. Měli jsme několik přečíslení, pár jsme jich využili. Už před zápasem jsme si řekli, že toto by mohla být cesta, jak tady uspět. Snažili jsme se hrát stejným stylem jako Třinec, to se nám taky vyplatilo a odvážíme si důležité tři body,“ uzavírá Ivan Rachůnek ohlédnutí za dnešním střetnutím.