1. 7. 2013 HC Sparta

Vysvědčení, tancování i autogramiády...

I mimo led a v civilu dokáží udělat lidem radost. Hokejisté Sparty sice mají v popisu práce svými výkony pomoci k zaplnění stadionu a spokojenosti svých fanoušků, ovšem dokáží se činit i v létě při mimosportovní činnosti. Naposledy tomu bylo při rozdávání vysvědčení na ZŠ Burešova a Palmovka.

S jednodenním předstihem, tedy již ve čtvrtek, se rozdávalo vysvědčení na Základní škole Burešova v Praze 8. Hned v devíti třídách budou mít na tento den sparťanskou vzpomínku. Radek Philipp, Petr Gřegořek a Vladimír Sičák totiž obstarali svou přítomností speciální chvíle pro tamní osazenstvo. „Když jsem vysvědčení předával, koukal jsem na známky a musím říct, že někteří si vedli hodně slušně,“ hodnotil prospěch Radek Philipp.

Akce, která se konala i minulý rok, tehdy za přítomnosti Petra Tenkráta a Lukáše Žálčíka, opět pozvedla náladu prakticky v celé škole. „Já jsem byl rozdávat u menších dětí a už na chodbách jsem viděl, jakou mají radost. Možná to ale bylo spíš tím, že už se těšily na prázdniny,“ usmíval se Vladimír Sičák. V jedné ze tříd se dokonce hráči slavnostně podepsali na vstupní dveře, které byly kompletně namalovány sparťanskou trikolórou.

Den nato, tedy v pátek, bylo sparťanské ráno pro změnu na Základní škole Palmovka, kam zavítala společně s maskotem Sparťákem i dvojice Zdeněk Bahenský – Lukáš Pech. „Bylo to úžasné, moc jsme se na vás těšili a jsme rádi, že jste přišli,“ děkovala hráčům vychovatelka Jana Messanyová. „Máme ve třídách hodně sparťanů a to platí i o našem řediteli i paní zástupkyni. Takže jak zní váš slogan, sparťanská krev koluje nám v žilách,“ dodala s úsměvem.

Předávání vysvědčení na ZŠ Burešova – Praha 8

Video

Sparťané si v nové sezoně v rámci speciálních akcí našli cestu již v květnu na výroční akci Sdružení pro pomoc mentálně postiženým Modrý klíč v Praze - Modřanech. Svou přítomností ozvláštnili akci Karel Pilař a Vojtěch Sedláček. Oba se zapojili do oslav velmi svědomitě a první jmenovaný dokonce absolvoval několik tanečních čísel. „Se Spartou jsme v kontaktu už několik let a jsme vždy velice rádi, že se hráči zúčastňují výročních akcí pro naše klienty,“ pověděl Václav Znamenáček z Modrého klíče, který má na starosti sportovní vyžití tamního sdružení.

Sparťané na návštěvě výroční akce Modrého klíče

Sparta nabídla svým fanouškům také dvě autogramiády, na kterých se objevily i nové tváře mužstva. V rámci Aerobatic Freestyle Challenge 2013 na letišti v Praze – Letňanech se fanouškům podepisovali obránce Karel Pilař a útočníci Petr Kumstát s Dominikem Pacovským. Před pár dny pak proběhla na témže místě i akce Police for People, kde byli příznivcům k dispozici gólman Tomáš Pöpperle a útočníci Daniel Přibyl a Jan Buchtele. Do startu extraligové sezony se fanoušci mohou těšit i na další podpisové akce.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Polášek: Strašně se těším na partu v kabině

Nová posila! Do Sparty se vrací Adam Polášek

Vitouch: Zahrát si s A-týmem by bylo skvělé!

Vstupenky na derby a přípravu v prodeji!