21. 1. 2023 Daniel Ryl

Vzdáváme Hold! V hasičském proti Boleslavi

Jeden z vrcholů sezony je tady! Už v neděli 22. ledna od 16:00 hodin odstartujeme čtrnáctý ročník Holdu, který zahájíme domácím utkáním proti Mladé Boleslavi. V souboji proti Středočechům nastoupíme ve speciálních reflexních dresech, kterými oceníme hlavní hrdiny aktuálního ročníku - hasiče. Vzhledem k vysoké návštěvě prosíme fanoušky, aby na utkání dorazili s dostatečným předstihem.

Vzdejte Hold a pomozte každodenním hrdinům!

Už před nedělním zápasem se můžete znovu těšit na výstavu speciálních vozů Integrovaného záchranného systému a Armády ČR. Kromě plně vybaveného sanitního vozu si budete moct prohlédnout hasičský vozy Triton a Titan, policejní speciál BMW i40 a vojenský Land Rover Defender 130 Kajman. Těšte se na výstavu všech dresů 11 dresů Sparta vzdává hold nebo třeba na možnost vyrobit si za sektorem 106 svou vlastní hokejovou kartičku.

Za celou historii projektu činí kompletní vybraná částka 5.343.438 korun. Kromě dobročinných aukcí dresů je znovu možné přispívat přes server Donio.cz, kde si můžete opět zakoupit spoustu jedinečných zážitků i hokejových artefaktů.

Během třetí třetiny zápasu s Litvínovem vzdáme hold všem hrdinům v potemnělé O2 areně. Připravte se na tento speciální moment a zakupte si speciální svítivé tričko a staňte se součástí ojedinělého hokejového zážitku!

Připomeňte si loňský rekordní 13. ročník Holdu

Bruslaři s góly šetří, přesto vítězí

Středočeši zažívají vydařený začátek roku, když vyhráli čtyři ze sedmi zápasů a tlačí se na nejlepší osmičku. Do rozjetého vlaku naskočil nový trenér Jiří Kalous, jenž doplnil Petra Hakena a za poslední týden slavil dva cenné domácí skalpy Vítkovic i Třince. O vítězství nad Oceláři rozhodl gól Tima Söderlunda, jenž se po svém příchodu zabydluje a v sedmi zápasech nasbíral čtyři body.

A mohlo by být lépe, kdyby Bruslaři stříleli více gólů. Aktuálně mají ve 39 zápasech jen 82 zásahů, což je nejhorší číslo v celé soutěži. Vinu na tom nesou i mizerné přesilovky, které jsou s úpěšností 16,77 % lepší pouze v porovnání s Karlovými Vary. Za porážkami vězí také fakt, že Mladé Boleslavi nevychází začátky zápasů, jelikož dala vedoucí gól pouze v jedenácti utkáních, a to je nejnižší číslovka v rámci celé soutěže.

Kruh se uzavře, udržíme pozitivní bilanci?

Středočeši budou prvním mužstvem, kterému se postavíme počtvrté v sezoně. V prvním kole jsme po špatném výkonu prohráli 2:4, ale na konci října jsme doma porážku odčinili. Ačkoliv jsme v posledních minutách promarnili dvougólový náskok, trefa Michala Řepíka nám zajistila výhru 3:2 po prodloužení. Z triumfu jsme se radovali také ve třetím utkání, když se pod vítězství 2:1 podepsali úspěšní střelci Roman Horák a Vladimír Sobotka.

V den zápasu...

V rámci Holdu nehrajeme 22. ledna poprvé! Už před jedenácti lety okořenila domácí výhru 6:4 nad Libercem vyhraná bitka Davida Kočího, zatímco v roce 2016 jsme rozstříleli Chomutov vysoko 7:1. Dva góly tehdy dali Jaroslav Hlinka s Honzou Buchtelem, trefil se také Adam Polášek a na straně hostů nastoupil jeden ze současných sparťanů - tehdy osmnáctiletý David Kaše.

Věděli jste, že...

Souboj proti Mladé Bolelavi bude zápasem dvou expertů na oslabení. V početní nevýhodě jsou absolutními vládci hokejisté Vítkovic, ale na záda jim dýchají sparťané a právě Mladá Boleslav. Náš tým je s úpěšností 83,45 % druhý, Středočeši mají bilanci 83,33 %.

×
Dnes v 17:20 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Cesta na divoký západ, jedeme do Plzně

Další rekord Sparta vzdává hold!

Pokladník Forman: 300. bod mám za tři tisíce

Setkání s hráči v obchodním domě Van Graaf